Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу приділити трохи уваги алоказії — кімнатній рослині, яку, через те, що на її черешку ніколи не буває більше трьох листків, ще називають «трилисником». А завдяки здатності передбачати опади (перед дощем на кінчику листя з’являються крапельки) алоказія отримала ім’я «погодник». Ще її за велике м’ясисте листя називають «слонове вухо».

Алоказія — красива декоративно-листяна рослина, яка частенько прикрашає офіси й квартири. Але багато її власників навіть не підозрюють, що мають справу з отруйною й одночасно дуже цілющою квіткою.

Наприклад, розсмоктуванню зовнішніх пухлин сприяє накладення на них у вигляді компресу свіжих подрібнених бульб алоказії.

Для приборкання болю в шлунку, розсмоктування фіброміоми матки, усунення пневмонії (запалення легень), зупинки розвитку туберкульозу й холери з успіхом застосовують настоянку рослини. Як тільки замість найбільш старого з трьох листків, що починає підсихати й відмирати, у алоказії з’явиться четвертий листок, той, що засихає, треба відразу, доки він досить свіжий і зелений, обережно зрізати разом зі стеблом, подрібнити й залити в скляному посуді 100 мл 700 спирту. Витримати 12 днів у темному прохолодному місці (не у холодильнику!), процідити і вживати настоянку, розбавляючи в 1 ст.л. води, тричі на день за півгодини до їди. Першого дня пити її по 1 краплі за раз, другого дня — по 2 краплі, третього — по 3 і так, щодня збільшуючи дозу на 1 краплю, довести її до 1 ч.л. й далі вживати ліки в такій дозі до закінчення. На лікувальний курс, залежно від захворювання, вимагається від 100 до 200 мл настоянки. Після 30-40 днів перерви лікування за необхідності можна повторити. Враховуючи те, що алоказія отруйна, строго дотримуватися рекомендованого дозування, а при появі нудоти й запаморочення її вживання на якийсь час припинити.

Швидко угамувати зубний біль допоможе накладення на хворий зуб змоченої в настоянці алоказії вати.

Із повагою — Володимир Федорович Бабійчук, Хмельницька обл.