Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу приділити увагу залізодефіцитній анемії, а також запропонувати кілька рецептів лікування інших захворювань.

Відомо, що рівень гемоглобіну в крові є одним із значущих показників стану здоров’я. Гемоглобін — це складний білок, який входить до складу еритроцитів (червоних кров’яних тілець) і відповідає за постачання киснем органів та тканин. Людей зі зниженим рівнем гемоглобіну турбують кволість, слабкість, швидка стомлюваність і запаморочення. Для них характерні також блідість і сухість шкіри. Визначається рівень гемоглобіну по аналізу крові. Для жінок нормою вважається 120 г/л, для чоловіків — 130 г/л й вище, для дітей першого року життя та вагітних — 110 г/л. У формуванні гемоглобіну разом з іншими мікроелементами бере участь один дуже важливий мікроелемент — залізо. Його нестача призводить до залізодефіцитної анемії (недокрів’я) — найбільш поширеного анемічного захворювання.

Оскільки будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати, щоб уникнути анемії, насамперед треба налагодити харчування. Щодня з їжею в організм дорослої людини повинно надходити не менше 20 мг заліза (вагітним і маленьким дітям — 30 мг). Найбільше заліза міститься в телятині, трохи менше — в яловичині та свинині. Багаті на залізо риба й печінка. Достатньо тривалентного заліза в яблуках, моркві, гранатах, але воно практично не засвоюється організмом. А ось вітамін С, якого багато в рослинній їжі, може істотно посилити всмоктування заліза, що міститься в м’ясі. Тому свіжі овочі й фрукти треба вживати тільки у поєднанні з м’ясними стравами. Корисно після їди, багатої на залізо, випивати склянку апельсинового соку. Покращує засвоєння заліза й фруктоза, яка в достатній кількості міститься в меді. Найкраще їсти темні сорти меду.

Значні дози заліза та міді присутні в зернових, бобових і крупах, але ці продукти містять ще й фітати — фосфорні з’єднання, — які перешкоджають засвоєнню заліза. Понизити дозу фітатів можна за допомогою подрібнення, замочування або пророщування зерна, бобових і круп.

Ефективно при анемії подрібнити сухими й змішати за об’ємом 1 частину насіння кропу, по 3 частини коріння оману й листя чорниці, 4 частини листя копитняка європейського, по 5 частин листя м’яти перцевої й подорожника, по 7 частин суцвіть конюшини червоної й листя кропиви дводомної, залити ввечері 2-3 ст.л. суміші в термосі 500 мл киплячої води, додати 1 ст.л. сухих плодів шипшини, витримати ніч, а вранці процідити, розділити настій на 3 рівні частини й пити по одній теплим за 20-30 хвилин до їди.
При підвищеному рівні холестерину в крові треба свіже листя кульбаби залити на 30 хвилин холодною водою, потім пропустити через м’ясорубку й вижати з отриманої маси сік. Влити в 10 мл соку 20 мл кип’яченої води кімнатної температури, по 15 мл аптечного гліцерину та горілки, збовтати і вживати по 1 ст.л. приготовленого засобу тричі на день через 50 хвилин після їди. Рівень холестерину нормалізується.

Якщо дитина страждає від отиту, потрібно подрібнити сухими й змішати за об’ємом по 4 частини листя подорожника й плодів шипшини, по 3 частини трави чебрецю й фіалки триколірної, по 2 частини трави хвоща й бруньок сосни, залити 1 ч.л. суміші 200 мл окропу, витримати до охолодження, процідити і прослідкувати, щоб дитина випила настій ковтками протягом дня. Курс лікування — 2-3 тижні, щодня готувати свіжий цілющий засіб. Щоб у вухах не накопичувався гній, необхідно закапувати 1-2 рази на день в обидва вуха по 2-3 краплі аптечного розчину борної кислоти, «Фурациліну» чи «Діоксидину».

Тим, хто страждає від гіпотонії (зниження тиску), раджу змішати за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, 1 частину коріння лепехи, по 2 частини коріння оману, трави вероніки й рути, листя зніту та м’яти, 4 частини плодів головатню, 6 частин плодів шипшини, по 10 частин трави звіробою й листя татарника, залити 3 ст.л. суміші ввечері в термосі 0,5 л киплячої води, витримати ніч, а вранці процідити, розділити настій на 3 рівні порції й пити по одній за 20-40 хвилин до їди. Курс лікування — 2-3 тижні, настій постійно готувати свіжий. На все добре, одужуйте.

Із повагою — Людмила Павлівна Лебєдєва