Здрастуй, «Бабушка»!

Лопух можна побачити повсюди, і більшість людей ставляться до нього, як до бур’яну. Але ж ця рослина таїть у собі арсенал здоров’я, тому її варто шанувати.

Функції шлунково-кишкового тракту поліпшаться, якщо залити 200 мл окропу 1,5 ст.л. сухого подрібненого коріння лопуха, настояти 30 хвилин, процідити і вживати по 1 ст.л. настою тричі на день перед їдою протягом 10 днів.

Для приборкання циститу, ревматизму, остеохондрозу, подагри, жовчнокам’яної хвороби потрібно залити в емальованому посуді 1 л води 100 г сухого подрібненого коріння лопуха, довести до кипіння, прокип’ятити півгодини на слабкому вогні, процідити й пити по 1/4 склянки відвару, додаючи за смаком мед, 3-4 рази на день. Курс лікування — 2-3 тижні.

Рівень цукру в крові при цукровому діабеті нормалізується, припинять мучити гастрит та виразка шлунка, якщо залити склянкою окропу 1 ст.л. подрібненого листя лопуха, через півгодини процідити і вживати по 1 ст.л. настою 5-6 разів на день через годину після їди протягом 21 дня.

Тим, хто страждає від болю в суглобах та спині, раджу ретельно змастити ввечері якісною олією тильний бік листка лопуха, прикласти його змащеним боком до болісного місця, зверху прикрити поліетиленом, вовняним шарфом, туго закріпити компрес пов’язкою й залишити на ніч. Робити такі компреси щодня до поліпшення стану здоров’я. Можна залити 4 склянками окропу 4 ст.л. подрібненого коріння лопуха, проварити на слабкому вогні до википання половини об’єму рідини, процідити, додати в гарячий відвар у 4 рази більше за об’ємом вершкового масла й ретельно перемішати. Отриманою маззю часто змащувати проблемні місця.

Угамувати головний біль допоможе накладення на скроні, потилицю й лоб свіжого, добре розім’ятого листя рослини.

Щоб позбутися запору й коліту, потрібно залити ввечері у термосі двома склянками окропу 2 ст.л. насіння лопуха, настояти ніч, а вранці процідити й пити по 0,5 склянки настою тричі на день після їди. Курс лікування — 10-15 днів.

Фурункул прорве, якщо на ніч прикладати до нього у вигляді компресу подрібнене до кашки свіже листя лопуха. Тримати компрес до ранку. Робити такі компреси 2-3 вечори поспіль.

Із повагою — Юлія Сергіївна Батуріна, м. Дніпро