Здрастуй, «Бабушка»!

Милуючись заходом сонця, ми не замислюємося, яку складну обробку проходить візуальна інформація, щоб перетворитися на зрозумілу нам картинку. Відео­імпульси проробляють складний шлях по головній трасі — зоровому нерву. І якщо окремі його ділянки стають непрохідними, тобто виникає атрофія зорового нерва, звична картина навколишнього спотворюється.

Провокують розвиток недуги судинні захворювання сітківки ока, пігментна дистрофія, неврити, глаукома, атеросклероз, гіпертонія, спазми судин, токсична дія на організм алкоголю, нікотину, наркотиків і хініну, менінгіт, арахноїдит, абсцес мозку, розсіяний склероз, черепномозкова травма, пухлини, що затронули зоровий нерв, інфекційні й вірусні хвороби, в тому числі грип і ГРЗ.

Сприяє зупинці розвитку атрофії зорового нерва такий засіб. Потрібно залити в емальованому посуді 2,5 л води 100 штук молоденьких шишок сосни, 25 г квітучої трави рути, 1 розрізаний на 4 частини середнього розміру лимон, 0,5 склянки цукру, довести до кипіння, проварити півгодини на слабкому вогні, процідити і вживати по 1 ст.л. відвару тричі на день перед їдою протягом 25-30 днів.

Непогано подрібнити й змішати по 3 ст.л. коріння мальви лісової й лопуха великого, залити суміш в емальованому посуді 1,6 л води, довести до кипіння, проварити 30 хвилин на слабкому вогні, додати в киплячий відвар 4 ст.л. суміші трави буркуну (80 г), листя меліси (60 г) й квіток первоцвіту весняного (40 г), ще 10 хвилин прокип’ятити, процідити і вживати по 1 ст.л. відвару тричі на день за півгодини до їди. Курс лікування — 30-40 днів, через 2 тижні повторити.

При віковій атрофії корисно змішати 1 частину за об’ємом маткового молочка й 50 частин натурального меду, а потім уживати по 1/2 ч.л. суміші й по 1 ч.л. квіткового пилку, ретельно розсмоктуючи у роті, тричі на день протягом 3-6 тижнів. Після десятиденної перерви лікувальний курс повторити.

Якщо атрофія супроводжується тромбозом, потрібно загорнути в лляну серветку кілька пагонів і молодого листя золотого вуса, витримати їх 10 днів у холодильнику, потім подрібнити все руками до кашки й перемішати в скляному або фарфоровому посуді з такою самою кількістю за об’ємом натурального меду. Витримати суміш 3 тижні в темному місці при кімнатній температурі, вичавити через 2-3 шари марлі й уживати отриману рідину, після її п’ятиденного відстоювання в холодильнику, по 0,5 ст.л. двічі на день протягом місяця. Через 10 днів лікувальний курс повторити. Проводити такі курси з перервами 3-4 рази на рік.

Зір значно поліпшиться, якщо подрібнити й змішати 1 ч.л. квіток ромашки, 50 г річних ялинових або соснових гілок, залити суміш склянкою окропу, настояти 10-15 хвилин, процідити й двічі-тричі на день робити з настоєм на очі на 20-25 хвилин примочки. Дуже добре вживати двічі-тричі на день за 15-20 хвилин до їди по 20-30 крапель аптечної настоянки лимонника або по 0,5 г перетертих сухими до порошку плодів рослини.

Корисно 1-2 рази на день по 3-5 хвилин виконувати гімнастику для очей, фокусуючи погляд по кілька секунд спочатку на ближніх предметах, а потім — на дальніх, виконуючи при цьому кругові рухи очима то в один, то в інший бік.

Ефективно витягнути руку, взявши в неї, поставивши вертикально, олівець, зосередити погляд на верхівці олівця й, повільно наближаючи його до носа, не відводити від нього погляду. Потім так само повільно, продовжуючи дивитися на олівець, знову витягнути руку. Виконувати вправу по 5-10 разів на день.

Також уникнути атрофії й надовго зберегти нормальний зір можна, якщо ніколи не читати при поганому освітленні, не напружувати очі при яскравому сонячному світлі, не дивитися по кілька годин поспіль телевізор, не сидіти довго перед монітором комп’ютера, не захоплюватися носінням сонцезахисних окулярів і якомога частіше дивитися то вдалину, то на ближні предмети, то вгору, то вниз. Обов’язково кілька разів на день прикривати очі на кілька секунд долонями й не забувати по кілька хвилин прогрівати обличчя, закривши очі, сонцем, повільно повертаючи в різні боки голову. Потім кілька разів швидко моргнути.

Із повагою — Ю.С.Батуріна, м. Дніпро