Здрастуй, «Бабушка»!

Цього разу хочу допомогти своїми порадами тим, хто страждає від болю в куприку.

Найчастіше такий біль виникає при падінні на спину. Больові відчуття можуть турбувати як із одного боку крижового відділу хребта, так і з обох боків. При спробі встати чи сісти біль посилюється. Часто при дотриманні постільного режиму біль у куприку через 5-7 днів сам по собі минає. Причиною такого болю може бути зміщення міжхребцевих дисків, защемлення нервових закінчень, порушення функцій кишечнику й сечовивідної системи.

Угамувати різкий біль в області куприку допомагає вис на перекладині. Треба повиснути на ній так, щоб ноги не торкалися землі, і в цьому положенні сильно потрясти тією ногою, з боку якої відчувається біль. Якщо після трьох-чотирьох спроб поліпшення не настає, потрібно протягом тижня дотримуватися постілього режим, лежачи в жорсткому ліжку.

Біль у куприку зменшується, якщо сісти так, щоб одна сідниця знаходилася ніби в підвішеному положенні, тобто за межами стільця. Якщо важко утримувати при сидінні таке положення, то треба помістити на стілець подушку, зроблену з поролону, з отвором посередині, й посидіти на ній. При такому сидінні куприкова кістка мов би поміщається в отвір подушки і біль поступово минає. Виконувати такі процедури щодня протягом місяця.

Якщо турбує радикуліт чи люмбаго (простріл), треба залити 500 мл горілки 100 г подрібненої кори черемхи, настояти 5-7 днів у темному місці при кімнатній температурі, процідити й 4-5 разів на день розтирати настоянкою болісні місця. Незабаром забудете про біль.

Із повагою — Михайло Васильович Циніка, Молдова