Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу поділитися методикою баночного масажу. Багато хто з нас пам’ятає, як при сильному кашлі, бронхіті, пневмонії наші мами та бабусі використовували в лікуванні спеціальні аптечні скляні банки. Їх ставили хворому на спину і вони витягали хвороби зсередини, надовго залишаючи після себе на тілі темно-синього кольору круглі плями. Але ж ці банки, а також баночки з-під майонезу можна з успіхом використовувати для проведення баночного масажу. Цей масаж сприяє розслабленню м’язів, поліпшенню дихання, усуненню м’язового й суглобового болю, протистоїть застою лімфи та крові в тканинах і системах організму.

При радикуліті й остеохондрозі баночний масаж роблять щодня по 5-15 хвилин до зникнення болю. Проводять процедуру до почервоніння оброблюваної ділянки. Важливо при баночному масажі не допустити появи синців. Якщо біль поширюється по всій спині, роблять масаж по всій площі спини ліворуч і праворуч від хребта, а при локальному болю — навколо місця враження. При бронхіті, трахіїті й пневмонії (запалення легень) час проведення масажу теж складає 5-15 хвилин, але, на відміну від радикуліту й остеохондрозу, процедуру проводять через день, чергуючи її з прогріваннями.

Роблять баночний масаж на ніч. Місце, де його проводитимуть, змащують вазеліном, олією чи дитячим кремом, потім беруть скляну медичну або двістіп’ятидесятиграмову банку без гострих країв і вводять в неї на 1-2 секунди паличку із підпаленою ватою, намотаною на кінці палички. Перед тим як підпалити, вату змочують в міцному самогоні чи спирті. Розігріту банку швидко прикладають до тіла.

При лікуванні радикуліту й остеохондрозу попарно виставляють уздовж хребта по 6-8 банок і спочатку круговими рухами протягом 1-2 хвилин масажують банками область у районі 7 шийного хребця. Потім опускаються до грудного відділу хребта й виконують масаж з обох боків хребта поступальною ходою від низу до верху і зверху вниз. Закінчують масажуванням попереково-крижового відділу хребта, виконуючи кругові рухи з кожного боку хребта з малюванням на спині наприкінці банками знаку нескінченності.

При бронхіті, трахеїті й пневмонії баночний масаж проводять одночасно на спині та грудній клітині. Із боку грудей двома банками здійснюють кругові рухи в області бронхів, при цьому з боку спини послідовно проводять масаж круговими рухами над лопатками, під лопатками і над попереком. Кількість таких сеансів залежить від ступеня запущеності хвороби й стану хворого.

Обов’язково стежити, щоб при проведенні масажу з банки не виходило повітря. По його закінченні укутувати хворого теплою ковдрою.

Із повагою — Володимир Федорович Бабійчук, Хмельницька обл.