Здрастуй, «Бабушка»!

Багато років співпрацюю з тобою, ось і нині поспішаю поділитися деяким досвідом.

Справа в тому, що зі мною живе батько, і так сталося, що хвороба прикувала його до ліжка. Я постійно доглядаю батька, намагаючись не допускати виникнення у нього пролежнів, але навіть не помітила, як він понатирав нога об ногу пальці, і в тому місці з’явилися болісні попрілості. Щоб із ними впоратися, стала робити батьку ножні ванни з сольовим розчином і насиченим відваром квіток ромашки, змащувала йому болісні місця маззю, приготовленою на основі календули, присипала їх перетертим до порошку «Стрептоцидом», але все це не сприяло загоєнню попрілостей.

Я була у відчаї, та ось якось, йдучи до магазину, зустріла знайому й поділилася з нею своєю проблемою. Вона мене уважно вислухала, а потім порадила мені звернутися до моєї ж сусідки, у якої, за словами знайомої, 35 років не піднімався з ліжка родич, і коли в нього утворювалися пролежні, сусідка швидко з ними справлялася, застосовуючи для загоєння болісних місць якийсь народний засіб. Якщо у неї ці ліки залишилися, то нехай вона ними поділиться. Повернувшись із магазину, я відразу пішла до тітки Катерини, так звуть сусідку, й вона відлила мені трохи цілющого засобу. Стала робити з ним тату компреси й через кілька днів від попрілостей навіть сліду не залишилося.

Упевнена, що рецепт цього диво-засобу всім згодиться. Отже, треба нарізати під час цвітіння чистотілу, очистити рослину від сміття, в’ялого листя, помити, а коли вода стече, нашаткувати чистотіл, як капусту, й щільно набити ним десятилітровий алюмінієвий бідон. Влити туди 6 л соняшникової олії, закрити бідон кришкою й залишити на 1-2 тижні в сонячному місці. Після закінчення бродіння вміст бідона помістити в марлю і підвісити її так, як це роблять при приготуванні сиру для відділення від нього сироватки. Підставити під марлю з чистотілом миску і нехай ліки в неї стікають. Потім їх ще кілька разів профільтрувати через марлю й розлити по пляшках. Приготовленою чистотіловою олією змащувати болісні місця, а також робити з нею примочки й компреси.

Позбутися наривів допоможе звернення до Святих чудотворців і безсрібників, мучеників Кіру й Іоанну.

МОЛИТВА
К вам, святиї безсребреніци і чудо­творци Кіре й Іоанне, яко к скорим по­мощніком і теплим молитвенніком о спа­сєнії нашем, ми недостойниї, преклоньше коліна, прібєгаєм і, припадающе, усердно вопієм: не презріте молінія нас грішніх, немощніх, во многая беззаконія впадших і по вся дні і часі согрєшающих. Умоліте Господа, да пробавить нам, недостойним рабом Своїм, великія і богатия Своя милості; ізбавіте нас от всякія скорбі і болізні, ві бо прияли єстє от Господа і Спаса нашего Іісуса Христа неоскудную благодать ісцеліній, раді твердія вєри, безмєзднаго врачеванія і мученичєскія кончині вашея. Паки, припадающе, прилєжно молим: іспросіте нам от Господа вся благополєзная яже в животє нашем врємєннєм, наіпаче же ко спасєнію вєчному налєжащая, да сподобімся молитвами вашими улучити кончину христіанскую, безболєзнєнну, непостидну, мирну, і да ізбавимся от кознєй діавольскіх і вечния муки, безконєчнаго же і блаженнаго Царствія Нєбєснаго наслєдніци будем. Єй, угодніци Божиї, не престайте молящеся за ни, с вєрою к вам прітєкающия; аще бо по множеству гріхов наших і нєсми достойні милосердія вашего, обаче ви, верниї подражатєліє чєловєколюбія Божия суще, сотворіте, да принесем плоди, достойни покаянія, і в вєчний покой достігнєм, хваляще і благословяще дівнаго во святих Своїх Господа і Бога і Спаса нашего Іісуса Христа, і Пречистую Матір Його, і ваше тєплоє заступлєніє, всєгда, нинє і прісно і во вєки вєков. Амінь.

ТРОПАР, ГЛАС 5
Троїчна благодать вселшися в чесная серця ваша, преблаженниї Кіре й Іоанне, на духи нечистия страшни прогонителіє явістеся. І не точію явленним, но і тайниє недугом врачеве бисте, темже, дерзновеніє Імуще к Человеколюбцу Богу, непрестанною молитвою душевния наша страсті ісцеліте.

ІН ТРОПАР, ГЛАС 5
Святиї славниї Кіре й Іоанне, безсреб­ре­ніци, мученіци и чудотворци, милосер­дієем своїм, яко стіною необоримою, нас оградіте от всіх бід и от врагов видиміх и невидиміх сохраніте непрестанною вашою молитвою ко Господу.

КОНДАК, ГЛАС 3
От Божественния благодаті дар чудес приємше, святиї, чудодійствуйте непрестанно, вся наша страсті рукодійством сєекуще невидимим, Кіре Богомудре со Іоанном славным: ви бо Божественниї врачеве єстє.

Зцілюйтеся, добрі люди, з Божою допомогою.

Із повагою — Валентина Іванівна Середа, м. Запоріжжя