Здрастуй, «Бабушка»!

Сподіваюся, що й мій досвід комусь знадобиться.

Якось купили ми на злам старий двоповерховий будинок. Вже майже місяць тривало його розбирання, коли зі мною сталося нещастя: дошки підлоги в мене під ногами розійшлися, я полетів у підвал глибиною близько 3 м і втратив свідомість. Коли опритомнів, то на вулиці вже було темно. Обмацав себе — ніби все нормально, та коли виліз із підвалу, то побачив: на правому коліні шкіру травмовано так, що колінну чашечку видно, а з рани кров тече. Перев’язав її туго сорочкою й пошкандибав до поліклініки. Там зробили мені перев’язку й призначили лікування. Лікувався, виконуючи всі рекомендації медиків, півроку, але рана ніяк не гоїлася.

Випадково дізнався, що за 12-15 км від Мукачевого є кар’єр, в якому добувають глину для силікатної цегли. Місцями там попадається і зелена глина. Відразу поїхав туди й попросив екскаваторників дістати мені цієї глини. Вони погодилися. Наступного дня я приїхав, набрав мішок приготовленої для мене глини й відвіз її на дачу.

Там її розклав рівним шаром на сонячному місці й почекав, доки вона висохне. Потім виготовив саморобні жорна і за їх допомогою перетер глину до борошна. Витримав її ще кілька днів на сонці й почав лікуватися.

Спочатку, щоб болячки очистилися від гною, обмазав їх рідким медом і обв’язав лляною тканиною. Ввечері мед змив, ретельно перемішав дерев’яною лопаткою 2 жмені глиняного борошна в поліетиленовому посуді, додавши трохи гарячої води, до стану кашки, наніс теплу глиняну кашку рівним шаром на болісне місце, прикрив теплою лляною тканиною, зверху помістив ще один шар теплої глини, знову прикрив її теплою лляною тканиною, зафіксував усе вовняним шарфом, ліг у ліжко, укутався ковдрою й проспав так до ранку.

Вранці компрес зняв і спустив використану глину в унітаз. Можна її закопати в тому місці, де не ходять люди. Робив такі компреси щодня. Окрім цього, щоранку 10 г глиняного борошна ретельно перемішував із 10 г перетертого до порошку насіння розторопші і з’їдав суміш натщесерце, запиваючи водою. Вже через 10 днів рани почали потроху гоїтися, а через місяць від них навіть сліду не залишилося. Заодно я позбувся сезонної алергії, хворобливої набряклості й простатиту.

Так зелена глина оздоровила мене і зовні, і зсередини. Скористайтеся, добрі люди, моїм досвідом і будьте здорові.

Із повагою — Сергій Пуйлов, Закарпаття