Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу приділити трохи уваги цілющим властивостям буквиці лікарської.

Ще цю рослину, тому що при сушінні її листя, у зв’язку з високим вмістом ефірної олії, темніє, називають буквиця чорна.

Завдяки буквиці моя сетра, якій виповнилося 82 роки, впоралася з наслідками інсульту середнього ступеня тяжкості. Вона перетирала сухе листя рослини до порошку й першого тижня вживала його по 3 г (1 ч.л. з верхом) тричі на день, а далі, до стабільного поліпшення стану здоров’я, — по 0,5-1 г за раз. Як наслідок, артеріальний тиск у неї з 210-220 одиниць знизився до 140 й продовжує на цьому рівні триматися. Тож рекомендую пролікуватися буквицею гіпертонікам.

Також вона сприяє зміцненню нервової системи, оздоровленню нирок, приборканню епілепсії, туберкульозу, астми й пневмонії (запалення легень), рубцюванню виразки шлунка й дванадцятипалої кишки, а також розсмоктуванню кісти.

Замість порошку можна вживати настій буквиці. Потрібно 1 ст.л. трави залити 2 склянками окропу, настояти 2 години під кришкою, процідити і вживати по 1-2 ст.л. настою 3-4 рази на день перед їдою. Можна 1 ст.л. сухої трави буквиці прокип’ятити 15 хвилин у склянці води, додати у відвар 2 ст.л. виноградного вина, настояти 2 години, процідити і вживати по 2 ст.л. настою 4 рази на день за півгодини до їди.

Із повагою — Л.В.Папежук, Волинська обл.