Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу запропонувати дієві народні методи приборкання зубного болю.

Як тільки захворів зуб, раджу змішати порівну за об’ємом перетертий до порошку чорний перець і подрібнений до кашки часник, помістити суміш у марлю й прикласти її до вуха. Якщо зубний біль турбує з лівого боку, марлю прикладають до правого вуха, й навпаки. З часом зуб перестає боліти.

Ефективно при зубному болю рясно натерти подрібненим часником внутрішній бік зап’ястка руки, протилежній тому боку, з якого розташований хворий зуб, і щільно прибинтувати до зап’ястка в області пульсу загорнуту в чисту лляну тканину кашку часнику. Через 10-15 хвилин зубний біль минає.

Можна його вгамувати, потримавши кілька хвилин у роті біля хворого зуба шматочки сирого червоного буряка.

Непогано змішати порівну за об’ємом перетерту до порошку сіль, подрібнені до кашки часник і цибулю, накласти суміш на хворий зуб, зверху помістити шматочок вати, міцно стиснути зуби й не розтискати їх 10-15 хвилин. За цей час зубний біль ущухає.

Якщо його причиною є утворення в зубі дупла, випадання чи ушкодження зубної пломби, його можна угамувати, вклавши в дупло зуба ватний тампон, змочений в цибулевому соку.

При виникненні флюсу раджу налити в маленьку каструльку шаром в 1-1,5 см рідкий липовий мед, нагріти до почервоніння старий іржавий цвях й відразу покласти його в мед. Навколо цвяха утвориться чорна речовина, схожа на дьоготь. Нею треба змащувати ввечері перед сном розпухлі ясна. Вистачає 3-4 таких вечірніх процедур, щоб упоратися з флюсом.

Із повагою — Анатолій Йосипович Хірілов, Донецька обл.