Здрастуй, «Бабушка»!

Адресую свої поради тим, хто страждає від болю в колінних суглобах. Іноді вгамувати суглобовий біль у колінах допомагає зав’язування болісного місця еластичним бинтом. Дуже добре позбавляє болю прогрівання колін грілкою, накладення на них компресів із теплим гірчичним порошком, теплою морською сіллю, а також використання у вигляді компресів трави мокриці, листя лопуха, капусти, бузку, берези й подорожника. Змінювати їх у міру висихання. Для якнайшвидшого одужання робити через день на ніч компреси з настоянкою прополісу.

Допомагає хворим колінам масаж. Особливо ретельно слід масажувати область навколо колінного суглоба, минаючи колінну чашечку. Після масажу можна зробити на коліно компрес із горілкою.

Дозволяє впоратися з болем у колінах обливання колінних суглобів уранці та ввечері холодною водою. Вдень прогрівати коліна підігрітим гірчичним порошком або теплою морською сіллю.

Ефективно паралельно з компресами робити баночний масаж. Для цього на м’язи біля коліна ставлять медичні банки й протягом 1-2 хвилин водять ними навколо колінного суглоба. Після масажу коліно розтирають горілкою й утеплюють. Проводити процедуру бажано на ніч.

Із повагою — Надія Степанівна Швець, м. Запоріжжя