Здрастуй, «Бабушка»!

Поспішаю поділитися доступним усім засобом боротьби з печією — відчуттям печії в ділянці грудей, що може супроводжуватися нудотою, метеоризмом, відрижкою, гірким чи кислим присмаком у роті та в горлі.

Найчастіше причиною виникнення печії є закид у стравохід кислого вмісту шлунка. І якщо з печією не боротися, то можуть розвинутися гастрит, виразка і навіть рак шлунка та дванадцятипалої кишки.

Довгі роки страждала від печії одна моя знайома. Весь цей час, щоб її позбутися, вона за порадою лікарів вживала різні медпрепарати, намагалася їсти тільки пісні страви, уникаючи будь-яких жирних продуктів, та поліпшення наступало лише на деякий час, а потім печія проявлялася з колишньою силою. Мучилася знайома так доти, доки хтось не порадив їй пролікуватися калиновим варенням. Спочатку вона не повірила, що такий простий засіб може їй допомогти, та все ж вирішила ним скористатися.

Знайома придбала на ринку кілька грон калинових ягід, добре їх вимила, витягнула з кожної ягоди кісточки і помістила посуд із ними в гарячу духовку, щоб шкірка ягід трохи розм’якла. Після цього перетерла їх через сито, додала в отриману кашку за смаком цукор, на кожну склянку калинової маси влила по 5 склянок води, довела до кипіння і проварила 5-7 хвилин на слабкому вогні (варення має бути не густим, а ріденьким, щоб у ньому збереглися всі необхідні для лікування вітаміни).

Приготувавши цілющий продукт, знайома почала лікуватися. Вона ретельно розмішувала в склянці теплої (не гарячої!) кип’яченої води 1 ст.л. калинового варення і повільно, смакуючи, випивала цей напій. Готувала та пила його кілька разів на день незалежно від їди. З часом печія стала виникати у неї рідше, а потім взагалі перестала мучити, та, незважаючи на це, варення з калини знайома продовжує готувати та вживати.

Сподіваюся, що її досвід допоможе позбутися печії багатьом людям, тим більше, що калина у нас в Україні росте скрізь. Гіпотонікам, враховуючи те, що ягоди калини знижують тиск, користуватися цим засобом треба обережно.

Із повагою — Надія Степанівна Швець, м. Запоріжжя