Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу порекомендувати лікувальні вправи, які допомогли моєму онукові впоратися зі сколіозом.

Коли хлопчикові виповнилося 7 років, ми стали помічати, що при сидінні у нього викривляється спина, але потім вирішили, що це нам здається. На жаль, у 12 років викривлення хребта у нього стало занадто помітним і ми звернулися з цього приводу в поліклініку. Лікар уважно оглянув хлопчика і визначив у нього сколіоз — складну деформацію хребта, що характеризується насамперед бічним викривленням. Доктор пояснив, що відмінно позбавляє сколіозу лікувальна зарядка. Онук виконував її 6 місяців поспіль, потім місяць відпочив, а після цього ще півроку робив зарядку. Зараз спина у нього рівна, але спить він, як і на початку захворювання, на жорсткому ліжку. При сидінні спину тримає рівно, а ще, щоб м’язовий корсет утримував хребет у потрібному положенні, він двічі на тиждень відвідує басейн.

Ось яка зарядка допомогла онукові одужати:


1. Стоячи, на вдиху, піднятися на носочки і витягнути руки через боки вверх. На видиху стати на повну стопу. І так 6 разів.
2. Поставити ноги на ширині плечей, завести за спину, поклавши на лопатки, рівну палицю, нахилити тулуб уперед, тримаючи спину пряму, і зробити видих. Повернутися в початкове положення і вдихнути. Виконати вправу 6 разів.
3. Лежачи на спині, витягнути руки вздовж тулуба, повернувши долоні до підлоги, й зігнути ноги в колінах. Спираючись на долоні, плечі та стопи, підняти таз і вдихнути. Повернувшись у початкове положення, видихнути. Повторити 6 разів.
4. Лежачи на спині, витягнувши руки вздовж тулуба, підняти прямі ноги, розвести по боках, звести докупи й опустити. Цю вправу теж зробити 6 разів.
5. Лежачи на боці опуклою частиною грудної клітки на валику, ноги розвести, підняти руку вгору, торкнутися долонею підлоги за головою й вдихнути. На видиху опустити руку і звести ноги. І так 6-8 разів.
6. Лежачи на животі, рука з боку деформації хребта витягнута вгору, а інша зігнута в лікті і обернена долонею до підлоги. На видиху відірвати верхню частину тулуба від підлоги, а на вдиху повернутися в початкове положення. Повторити 6-8 разів.
7. Лежачи на животі, руки зігнуті в ліктях і обернені долонями до підлоги. Відвести ногу з боку деформації хребта убік і зробити вдих. На видиху повернути ногу назад. Зробити 6-8 разів.
8. Лежачи на животі, кисті рук на потилиці, нога з боку деформації хребта відведена убік. Відвести лікті назад — вдих, повернутися в початкове положення — видих. Виконати вправу 6-8 разів.
9. Лежачи на боці з боку деформації хребта, підняти пряму ногу вгору (вдих), повернутися в початкове положення (видих). І так 6-8 разів.
10. Стоячи на карачках, витягнути руку з боку деформації грудного відділу вперед і одночасно відвести протилежну ногу назад — вдих. Повернутися в початкове положення — видих. Повторити 6-8 разів.
11. Стоячи, руки на поясі. Сісти на носочки, спина пряма — видих, повернутися в початкове положення — вдих. Зробити так 6-8 разів.
12. Стоячи, ноги на ширині плечей, долоні рук на плечах. Піднятися на носочки, руки витягнути вгору — вдих, повернутися в початкове положення — видих. Виконати 6-8 разів.


Після закінчення зарядки спокійно, витягнувши руки вздовж тулуба, тримаючи рівно спину і спокійно дихаючи, повільно протягом 3-5 хвилин походити.

Обов’язково повноцінно харчуватися, дотримуватися режиму праці й відпочинку і тоді позитивний ефект лікування гарантований.

Із повагою — Любов Олексіївна, Харківська обл.