Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу порекомендувати кілька вправ, які з успіхом застосовують для усунення загострень остеохондрозу.

Перші дві вправи роблять при загостреннях усіх видів цього захворювання.

Першу вправу виконують сидячи або стоячи, вільно опустивши вздовж тулуба руки. Треба максимально притиснути голову до грудей, потім відвести її назад так, щоб погляд був спрямований вгору. Виконати вправу 5-10 разів повільно, без різких рухів, зробити на 2-3 хвилини перерву, а потім повторити.

Друга вправа. Розсипати на підлозі 50 великих монет і піднімати їх, стоячи, по одній повільно, не кваплячись, спираючись при цьому рукою об коліно.

Для попередження загострення шийно-грудного остеохондрозу, окрім описаних вище вправ, виконувати ще кілька.

1. Стоячи або сидячи, помістити долоню правої руки на лоб і давити при цьому протягом 10-12 секунд лобом на долоню, а долонею — на лоб. Відпочити 10-12 секунд і знову повторити вправу. Виконати її з перервами 10 разів. Це допоможе зміцнити м’язи шиї.

2. Не змінюючи початкового положення, щільно притиснути долоню до щоки з упором на вилицю. Потім протягом 10 секунд давити долонею на голову, а головою — на долоню. Після десятисекундної перерви повторити. Виконати вправи з перервами по 8-10 разів з кожного боку обличчя. Таким чином зміцнюються бічні м’язи шиї.

3. Початкове положення стоячи, голова й руки опущені. Упертися хребтом по всій довжині в торець відкритих дверей і на вдиху повільно відкидати назад голову й відводити плечі доти, доки маківка не торкнеться дверей, а плечі не будуть максимально відведені. На видиху повернутися в початкове положення. Повторити 8-10 разів.

4. Сидячи на табуреті, схрестити спереду в замок опущені руки. На вдиху нахилити голову й тулуб убік, на видиху — повернутися в початкове положення. Повторити те саме в інший бік. І так зробити по 8-10 разів в обидва боки. Ця вправа сприяє зміцненню бічних м’язів спини, поліпшенню кровообігу й покращує рухливість ребер і суглобів.

Тепер ознайомлю з вправами, що попереджають загострення попереково-крижового остеохондрозу.

1. Лежачи на спині, зігнути ноги в колінах. Праву руку витягнути вперед, покласти на ліве коліно й давити долонею на коліно, а коліном — на долоню протягом 8-10 секунд. Через 10-15 секунд повторити. Виконати вправу з перервами по 5-10 разів для кожної ноги. У перервах намагатися максимально розслабляти м’язи рук, тулуба та ніг.

2. Продовжуючи лежати на спині, підтягнути коліна до грудей, охопити їх руками, максимально нахилити до колін голову й 3-5 разів погойдатися вперед-назад. Повернутися в початкове положення, трохи відпочити й повторити вправу. Виконати її 4-6 разів. Це дозволяє зміцнити м’язовий корсет, зв’язки й поліпшити рухливість суглобів.

3. Лежачи на спині, руки простягнути вздовж тулуба, а коліна зігнути. На вдиху повільно підвести таз, а на видиху — опустити. Повторити 4-6 разів.

4. Не змінюючи початкового положення, на видиху покласти ноги на підлогу праворуч від тулуба, одночасно повернувши верхню частину тулуба вліво. Полежати в цьому положенні 5 секунд, а потім покласти ноги на підлогу ліворуч, одночасно повернути тулуб управо і теж 5 секунд полежати. Виконати всю вправу 7-10 разів. Це допомагає зміцнити м’язовий корсет.

5. Стоячи вхопитися за верхній край дверей, зігнути коліна й повиснути на прямих руках. Висіти в цьому положенні не менш однієї й не більше трьох хвилин. Відпочити 5-10 хвилин і знову повторити вис на дверях. Виконувати цю вправу 2-4 рази на день. Можна посилити її ефективність, якщо під час вису обережно повертати з одного боку в інший ноги й тулуб. При цьому шия, плечі та спина мають бути максимально розслаблені. Дуже добре ця вправа допомагає при гострому болю, викликаному остеохондрозом.

Виконуйте, добрі люди, рекомендовані вправи постійно й, запевняю, остеохондроз перестане вас турбувати. Тільки обов’язково перед виконанням вправ порадьтеся лікарем.

Із повагою — А.Й.Хірілов, Донецька обл.