Здрастуй, «Бабушка»!

Оскільки хребет є стержнем організму, основною частиною осьового скелету людини, проблем із ним бажано не допускати. Ось і хочу ознайомити з вправами, що сприяють його оздоровленню.

При виконанні вправ обов’язково концентрувати увагу на хребті. Вони сприяють виправленню викривлених хребців, стимуляції пульсації вен, поліпшенню роботи кишечнику, серця, легень, нормалізації кровообігу і, природно, усуненню болю в хребті та зміцненню хребетного стовпа. Виконувати вправи щоранку після пробудження.

Отже, треба лягти на спину і, мовби розтягуючи тіло вверх та вниз, витягнути руки максимально за головою, а ноги потягнути якнайдалі вниз. Носки стоп при цьому натягнути на себе, направляючи до обличчя. Під час виконання вправи руки, потилиця, спина, ноги та п’яти мають бути притиснуті до підлоги. П’яти тягнути вперед, неначе повзете, а лопатки відвести назад. У цьому положенні кілька секунд прокручуємо й одночасно розтягуємо тіло.

Продовжуючи лежати на спині, помістіть долоні обох рук під потилицю, а пальці ніг потягніть до себе. У такому положенні починайте дрібно вібрувати тілом, як це робить риба у воді, звиваючись то вправо, то вліво. Для зручності можна трохи підвести руками потилицю та ступні ніг. Основний упор робити на сідниці. Першого разу виконувати вправу 20 секунд, а потім поступово довести час її виконання до трьох хвилин. Обов’язково, щоб відновити дихання, періодично по 4-5 секунд відпочивати.

Якщо самому складно виконувати цю вправу, попросіть кого-небудь із рідних допомогти вам створити вібрацію, тобто часто-часто потрясти вас за п’яти, повертаючи їх уліво-вправо.
Бажаю всім тепла та здоров’я.

Із повагою — лікар-невропатолог Володимир Васильович Болсун, м. Київ; e-mail: bolsunv@gmail.com