Здрастуй, дорога «Бабушка»!

Є немало народних засобів, що позбавляють отиту. Найбільш ефективними хочу поділитися.

Сприяє одужанню свіжовичавлений із листя базиліку сік. Його закапують у хворе вухо по 10 крапель (дітям — по 2 краплі) двічі-тричі на день.

Також угамувати вушний біль і швидко впоратися з отитом вдасться, якщо вставити в слуховий прохід свіжий вимитий листочок герані. Змінювати його 3-4 рази на день.

Ефективно залити 200 мл горілки 20 г листя меліси, витримати 7 днів у темному місці при кімнатній температурі, процідити, і за необхідності змочувати в настоянці, що має температуру тіла, вату і вводити її на 30 хвилин у хворе вухо.

Вушний біль припиняє турбувати, якщо прикладати до вух лляні мішечки, наповнені гарячими, запареними окропом квітками бузини, ромашки й золототисячнику, взятих порівну. Змінювати мішечки у міру охолодження.

Можна закапувати двічі-тричі на день у слуховий прохід по 3-4 краплі свіжовичавлених соків лимона, черемші й подорожника.

Відмінно вводити в хворе вухо ватний тампон, просочений 20% аптечною настоянкою прополісу. Змінювати його 1 раз на добу. Курс лікування — 20 днів.

Ще раджу, якщо дістає отит, зварити круто яйце від домашньої курки, вийняти акуратно з білка жовток, помістити його в чисту лляну тканину (не у марлю!), вижати з жовтка кілька крапель рідини і відразу закапати їх у хворе вухо. Виконувати процедуру двічі-тричі на день до стабільного поліпшення стану здоров’я.

Сприяє одужанню й закапування тричі на день у слухові проходи по 2-3 краплі 50% медового розчину дистильованої води.

При гнійному отиті поліпшення настане, якщо 3-4 рази на день закапувати в кожне вухо по 2-3 краплі свіжовичавленого з коріння хрону соку.

Корисно розчинити в 100 мл теплої води 2 г муміє, просочити ввечері розчином ватний тампон і вставити його на ніч у хворе вухо. Робити так кілька вечорів поспіль.

Хронічний отит не прогресуватиме, якщо розчинити в аптечному флаконі перекису водню 1 пігулку «Фурациліну» й тричі на день закапувати в кожне вухо по 3-4 краплі приготовленого розчину.

Усувають біль у вухах часником. Зубчик часнику випікають на полум’ї сальної свічки й терпимо гарячим вводять у хворе вухо. Процедуру проводять 4 рази на день.

Успішно лікують отит рослинними сумішами, склади яких називаю нижче.


1. Листя брусниці, коріння дягеля, квітки ромашки, шишки хмелю, трава кропиви та м’яти.
2. Пагони багна звичайного, листя берези, кора калини, квітки гадючнику, трава собачої кропиви, деревію та фіалки триколірної.
3. Плоди анісу, коріння лопуха, квітки ромашки, пагони чорниці, трава споришу й звіробою.
4. Коріння кульбаби, листя евкаліпта й подорожника, трава лаванди, деревію й чистотілу.
5. Пагони чорниці, коріння алтеї й півонії незвичайної, трава гірчака перцевого та м’яти.
6. Коріння гірчака зміїного, гілочки з листям омели, бруньки сосни, квітки безсмерток і гадючника, трава буркуну й кропиви.
7. Плоди коріандру, кора калини, листя берези й брусниці, трава м’яти й звіробою.
8. Пагони багна звичайного, коріння лопуха, листя евкаліпта, трава споришу, буркуну, кропиви, м’яти, хвоща польового й чистотілу.
9. Квітки календули, листя берези й подорожника, коріння гірчака зміїного, дягеля й кульбаби, трава гірчака перцевого, лаванди, м’яти, собачої кропиви й фіалки триколірної.


Рослини, що входять до сумішей, подрібнюють сухими й змішують порівну за об’ємом. За необхідності 2 ст.л. якої-небудь із цих сумішей заливають увечері в термосі 0,5 л окропу, настоюють ніч, а вранці проціджують і п’ють по 1/4-1/3 склянки настою тричі на день. Окрім цього, вводять у хворе вухо 1 раз на день на 30-60 хвилин змочений у настої ватний тампон.

Із повагою — Юлія Сергіївна Батуріна, м. Дніпро