Здрастуй, «Бабушка»!

Жіноча молочна залоза — дуже тонкий, ніжний орган, який реагує на щонайменші порушення в організмі. Тому все, що в образі життя неправильно, обов’язково негативно впливатиме на молочну залозу.
І якщо зовсім недавно багато жіночих недуг були досить рідкісним явищем, то нині вони турбують навіть у двадцятирічному віці.

Призначення молочної залози — годування дитини, але сучасний ритм життя, бажання зробити кар’єру, пожити для себе відсовують питання продовження роду на задній план. Жінки вживають різні протизаплідні засоби, тим самим порушуючи гормональний баланс в організмі, й незабаром починають страждати від усіляких хвороб.

Загроза для мигдалин, яєчників, щитовидної, підшлункової й молочної залоз жінки — оцет, сіль, цукор, тому цими продуктами краще не зловживати. Дуже шкідливі магазинні напівфабрикати, ковбаси й багато молочних продуктів, оскільки за їхнім красивим виглядом, ароматом і довгим терміном придатності ховаються барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку, антибіотики, гормони й інші наповнювачі у вигляді всяких Е-добавок. Руйнують молочну залозу й провокують розвиток жіночих захворювань солярій, куріння, напої, що містять алкоголь, захоплення розчинною й навіть натуральною кавою. Також шкідливі для грудей дезодоранти й усілякі креми. В них багато хімічних, не натуральних компонентів, тому краще не наносити їх на груди. Не можна спати в бюстгальтері, оскільки це призводить до порушення лімфотоку, через що й виникають хвороби молочної залози. Протипоказано засмагати з відкритими грудьми, гріти й масажувати їх. Ще причинами захворювань молочної залози можуть бути травми, забиття грудей, вірусна, бактерійна й грибкова інфекції. Може призвести до великих проблем і сильне натиснення на груди, тому жінкам, котрі годують немовлят грудьми, після годування дитини молоко, що залишилося в грудях, краще зціджувати не руками, а молоковідсосом.

Найнебезпечніший період для жіночих молочних залоз — вік від 30 до 45 років. Це пов’язано з гормональними перебудовами в цей час жіночого організму й проблемами, що накопичилися за багато років. У цей віковий період жінки повинні особливо уважно ставитися до своїх грудей, звертати увагу на щонайменші в них зміни. Щоб обстежити молочні залози, треба намилити руку дитячим милом і акуратно промацати груди. Як тільки відчуєте ущільнення чи біль, відразу вживайте заходів із їх усунення. Обов’язково 1-2 рази на рік робити УЗО грудей.

До початку місячних жіночий організм починає готуватися до можливого запліднення. Приблизно на сьомий день менструального циклу виходить яйцеклітина. І якщо в цей період молочні залози набрякають, болять, грубіють і щось виділяють — це перші ознаки мастопатії. Нічого не повинно виділятися, а сосок не має бути втягнутим.

Уникнути розвитку мастопатії, раку грудей, позбутися фіброаденоми, фіброміоми, кісти молочної залози допоможуть гриби. Спочатку треба подрібнити сухими в кавомолці й змішати по 10 г грибного борошна трутовика модринового й вербового, по 20 г веселки, лисичок, шиїтаке, трутовика ялинового й гриба дощовика, а потім уживати по 1 ч.л. з невеликим верхом суміші, заздалегідь розчинивши її в 50 мл теплої кип’яченої води, тричі на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування — місяць.

Після цього подрібнити сухими в кавомолці й змішати порівну за об’ємом борошно з грибів веселки, шиїтаке, рейші, мейтаке, дощовика, трутовика модринового, лисичок і коріолуса, а потім уживати по 1 ч.л. з невеликим верхом суміші двічі на день за 30 хвилин до їди протягом 3 місяців. Щоразу розчиняти суміш у 50 мл теплої кип’яченої води.

акінчивши її вживання, слід подрібнити сухими в кавомолці й змішати порівну за об’ємом грибне борошно шиїтаке, веселки, мейтаке, трутовика, дощовика і вживати по 1 ч.л. з невеликим верхом суміші тричі на день за 30 хвилин до їди. Як і попередні засоби, розчиняти її в 50 мл теплої кип’яченої води.

Із повагою — В.Д.Криволапова, м. Луцьк