Здрастуй, «Бабушка»!

Не є таємницею, що зловживання спиртним сприяє розвитку алкоголізму, а це — прямий шлях до деградації. Також алкоголь негативно впливає на внутрішні органи, центральну й периферичну нервові системи, призводить до порушення обміну речовин, розвитку психозу й передчасної смерті. Тому з алкоголізмом слід посилено боротися.

Звичайно, він важко піддається лікуванню та все ж алкоголізм із Божою допомогою можна перемогти, головне — щиро цього хотіти й пам’ятати слова з «Книги Премудрості Ісуса, сина Сірахова» (написана після затверждення єврейського канону священних книг Старого Завіту): «Син мій! У хворобі твоїй не будь недбалий, але молися Господові, й Він зцілить тебе».

У кімнаті п’яниці повинна висіти ікона Богородиці «Неупиваємая Чаша» і він, а також його рідня повинні вранці та ввечері звертатися до Богородиці з молитвою про зцілення: «О премилосердая Владичице! К Твоєму заступлєнію нинє прібєгаєм, моленій наших не презри, но милостивно услиши нас, жен, дітей, матерів і тяжким недугом піанства одержимих, і того раді от матєрє своєя, Церквє Христови, і спасєнія отпадающих братій, сестер і сроднік наших ісцели. О милостивая Мати Божия, коснися сердець іх і скоро возстави от падєній гріховних і ко спасительному воздєржанію приведи їх. Умоли Сина Твоєго Христа Бога нашого, да простить нам согрєшенія наша і не отвратить милості Своєя от людей Своїх, но да укрепить нас в трезвєнії й целомудрії. Приіми, Пресвятая Богородице, молитви матєрєй, о чадех своїх сльози проливающих, жен, о мужех своїх ридающих, чад сірих і убогих, заблуждшими оставлєних, і всіх нас, к іконе Твоєй припадающих, і да приідєт сєй вопль наш, молитвами Твоїми, ко престолу Всевишняго. Покрий і соблюди нас от лукаваго ловлєнія і всіх кознєй вражиїх. В страшний же час ісхода нашего помозі пройти непреткновенно воздушния митарства, молитвами Твоїми ізбави нас вєчнаго осуждєнія, да покриєть нас милость Божия в нєскончаємиє вєки вєков. Амінь».

Окрім цього, треба змішати за об’ємом 4 частини трави чебрецю, по 1 частині трави гіркого полину й золототисячнику, залити 1 ст.л суміші склянкою окропу, прокип’ятити 2-3 хвилини на слабкому вогні, після охолодження процідити і вживати по 1 ст.л. відвару тричі на день. Обов’язково заїдати його медом. Курс лікування — 2 тижні, після 5 днів перерви повторити. Ефективно змішати по 1 ст.л. трави золототисячнику й любистку, залити суміш 0,5 л окропу, прокип’ятити 10 хвилин, процідити й пити по 100 мл відвару, додаючи за смаком мед, тричі на день протягом тижня. Після п’ятиденної перерви повторити лікувальний курс. Стійку відразу до алкоголю викликає плаун булавовидний. Треба 1 ст.л. трави залити 0,5 л окропу, прокип’ятити 30 хвилин, процідити і вживати по 1 ст.л. відвару 4-5 разів на день. Оскільки плаун отруйний, ні в якому разі дозу не збільшувати. Під час лікування ним заборонено курити. Протипоказаний плаун вагітним і тим, кому виповнилося більше 50 років.

Із повагою — Світлана Тимофіївна Заволока, Кіровоградська обл.