Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу підказати, як доглядати за лежачими хворими при переломах, щоб прискорити зрощення кісток, а найголовніше — уникнути появи пролежнів. І перше, що треба зробити в цьому напрямі, — це оцінити загальний стан організму хворого, враховуючи тип його нервової системи, вік, вагу, силу волі, складність перелому та його локалізацію.
Обов’язково вживати якомога більше продуктів, що містять кальцій, фтор і кремній. Кальцію багато в сирі та виробах із нього, але їх потрібно не просто їсти, а досягти того, щоб ці продукти засвоювалися кишечником. Сприяє цьому легкий масаж і ретельний догляд за порожниною рота.

Уникнути появи пролежнів допоможе підкладення лежачому хворому під попереково-крижову область мішечка з байки, наповненого просом. Постійно треба змінювати положення хворого в ліжку, а ще бажано, щоб він регулярно надував пасивно, повільно, повітряні кульки. Обов’язково протирати йому тіло, чергуючи, камфорним спиртом, цинковою маззю й легким розчином марганцю. Постійно провітрювати приміщення, щоб легені хворого насичувалися киснем, але відкривати вікна й двері, щоб уникнути протягу, слід в дальньому від його ліжка місці.

Для одужання дуже важливі терпіння, оптимістичний настрій, любов, увага й підтримка рідних. Уживана лежачими хворими їжа має бути не лише калорійною, а й легкозасвоюваною.

Із повагою — Ольга Іванівна Ковирова, Луганська обл.