Здрастуй, «Бабушка»!

Пишу й вірю, що моя чергова добірка рецептів принесе користь людям.

Мої пращури знали толк у лікуванні всіх хвороб. Влітку довго працювали на своїх городах. При цьому іноді між пальцями ніг з’являлися неприємні тверді й дуже болісні мозолі. У таких випадках зривали листок бузку, змочували теплою водою, добре намилювали простим милом і поміщали між пальцями та під ними. Зверху обгортали ногу теплою хусткою. Процедуру робили на ніч, і вже на ранок мозолі розм’якшувалися, а після повторної процедури зникали повністю.

Нормалізуйте кислотно-лужний баланс. Для цього протягом 1-2 тижнів двічі на день через 30 хвилин після їди випивайте 1 склянку содової води (1 ч.л. соди на 200 мл води).
Хочу розповісти один випадок, який стався зі мною нещодавно. Сусід звернувся до мене з проханням порадити йому, як упоратися із загостренням гаймориту. Він скаржився, що ночами не може спати через сильний біль у голові. Я йому відповіла: «Сходіть у ліс (він у нас близько), підготуйте невелике поліно осики й покладіть його під подушку на ніч». Сусід розсміявся, сприйнявши мої слова з недовірою. Але я наполягла на своєму, й він усе ж вирішив спробувати. А я, лягаючи спати, попросила Бога допомогти сусідові в лікуванні. Наступного дня, зустрівши мене, сусід з великим подивом сказав, що проспав усю ніч спокійно. Я й сама здивувалася, хоча знаю, що осика є деревом-вампіром, здатним брати на себе негативну енергію. Але ж біль — одна з різновидів цієї енергії. Ось такі бувають випадки.

А якщо докучає ще й кашель, подрібніть 1 цибулину й засипте цукром, щоб цукор добре її покрив. Дочекайтеся, коли з’явиться сік, і приймайте по 1-2 ст.л. кілька разів на день.
Для поліпшення роботи серця почистити 4-5 картоплин, шкірку добре промити, залити 0,5 л води, проварити 15 хвилин, охолодити й процідити. Пити по 0,5 склянки 4 рази на день за 30 хвилин до їди.

Для профілактики доброякісних утворень настоювати й пити у вигляді чаю корені оману. 1 ч.л. подрібненої сухої сировини залити 0,5 л окропу й настояти 30 хвилин, укутавши. Пити по 0,5 склянки двічі-тричі на день після їди.

Поліпшенню зору сприяє прийом засобів із соснової хвої. 5 ст.л. подрібнити, залити 1 л води, протомити на малому вогні 15 хвилин і настояти 10-12 годин. Процідити й пити без норми замість води, а також промивати вранці й на ніч очі.

Стало все важче керувати собою, нерви нікуди не годяться. Такі скарги я часто чую від людей. Не впадайте у відчай. В якості заспокійливого й снодійного засобу прийміть настоянку коренів дягелю лікарського. Для приготування 30 г подрібнених коренів залити 0,5 л вина, настояти добу, збовтуючи, процідити й приймати по 1/2 чарки двічі-тричі на день за 5 хвилин до їди. Коли ви просто перевтомилися, а ваша нервова система виснажилася, відпочиньте, поспіть, прийміть настоянку з вином, і все повернеться до норми — життя таке цікаве, й не треба впадати в депресію.

Із повагою — Олександра Опанасівна Терещенко, Полтавська обл.