Здрастуй, «Бабушка»!

Свого часу мазями, рецепти яких пропоную нижче, моя мама врятувала свого батька, а мого дідуся, від ампутації обох ніг.

Ці мазі унікальні, їх з успіхом застосовують при опіках, ранах, що довго не гояться, трофічних виразках, свищах (норицях), карбункулах, фурункулах, облітеруючому ендартеріїті та гангрені.

Для приготування першої мазі треба помістити в емальований посуд порівну за об’ємом живицю сосни, не смажену соняшникову олію, стільниковий мед і витримати на дуже слабкому вогні, постійно помішуючи дерев’яною ложкою, до утворення однорідної маси.

Другу мазь готують на основі вершкового масла. Треба 300 г домашнього масла довести в емальованому посуді на дуже слабкому вогні до кипіння, помістити в кипляче масло 50 г ялинової або соснової живиці, а коли вона розплавиться, додати 200 г стільникового меду й 10 г прополісу. Відразу зняти посуд із плити й перемішати його вміст дерев’яною ложкою до отримання однорідної маси. Профільтрувати через вату й залишити до охолодження. Доки, мазь остигає ще кілька разів її перемішувати.

Зберігати обидві мазі в щільно закритих скляних баночках у прохолодному місці (не у холодильнику!). За необхідності робити з ними на проблемні місця вранці та ввечері, постійно чергуючи, примочки й компреси. Коли почнеться загоєння, досить виконувати процедуру 1 раз на добу. Фіксувати примочку чи компрес не занадто туго бинтом. Щоразу після зняття старого компресу й перед накладенням нового обмивати проблемне місце насиченим настоєм звіробою, деревію чи подорожника. Можна готувати настій із суміші цих трав, узятих порівну за об’ємом. Якщо нагноєння досить сильне, паралельно робити на проблемні місця аплікації зі згаданими вище трав’яними настоями або з аптечним розчином фурациліну.

Після накладення примочки чи компресу з мазями може турбувати пекучий біль. Слід його перетерпіти, через 10-15 хвилин він мине.

Із повагою — О.В.Герастовська, Одеська обл.