Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу ознайомити з народними методами лікування емфіземи — захворювання, при якому альвеоли, з яких складається легенева тканина, розтягуються і втрачають здатність до достатнього скорочення, внаслідок чого порушується постачання кисню в кров і виведення з неї вуглекислого газу.

Розрізняють первинну й вторинну емфіземи. Перша розвивається без попереднього захворювання легень, тоді як друга зазвичай є ускладненням хронічного бронхіту. Найбільш небезпечними ускладненнями емфіземи є хронічна дихальна недостатність, часті інфекції, легенева гіпертонія і розвиток легеневого серця.

З успіхом лікують недугу цибулею з часником. Їх ріжуть кружечками і заповнюють ними рівними шарами з медом літрову банку. Щільно закупорюють її і витримують 2-3 години в теплому місці. Перемішують, проціджують, макуху віджимають і вживають по 2-3 ч.л. приготовленого сиропу кілька разів на день протягом місяця. Так само усувають сухий кашель і біль у горлі.

Непогано при емфіземі залити в емальованому посуді 0,5 л води 3 ст.л. насіння льону, довести до кипіння й проварити 10 хвилин на слабкому вогні. Додати у відвар 1 ст.л. сухої трави чебрецю, настояти 20 хвилин, процідити й випити настій теплим ковтками протягом дня. Щодня готувати свіжий.

Можна змішати по 100 г меду, подрібненого коріння хрону й пропущеного через м’ясорубку зі шкіркою, але без насіння, лимона, і вживати по 1 ст.л. суміші до закінчення 4-5 разів на день.

Оздоровить дивина. Потрібно залити 250 мл окропу 1 ст.л. подрібнених квіток рослини, настояти 2 години, процідити й пити по 50 мл настою 3-4 рази на день за півгодини до їди протягом тижня.

Ефективно 1 частину за об’ємом сухого коріння оману, перетертого до порошку, змішати з двома частинами меду, розмазати суміш по тарілці й злизувати її, тримаючи тарілку на невеликій відстані від рота. Виконувати процедуру 3-4 рази на день.

При емфіземі, що супроводжується серцевою недостатністю, треба залити в емальованому посуді 200 мл води 1 ч.л. подрібненої трави горицвіту весняного, витримати 15 хвилин на киплячій водяній бані, настояти 45 хвилин, процідити і вживати по 1 ст.л. настою 3-4 рази на день після їди до стабільного поліпшення стану здоров’я.

Корисно вживати вранці та ввечері перед їдою по 1 ч.л. аптечної олії нігели (чорнушка). Окрім цього, змішавши її порівну за об’ємом з оливковою олією, розтирати цією олійною сумішшю груди.

Дуже добре подрібнити й змішати 15 г коріння алтеї й 10 г коріння козельців, залити 2 ст.л. суміші в емальованому посуді 300 мл окропу, прокип’ятити 5 хвилин, процідити, додати у відвар 50 г цукру й проварити на слабкому вогні до отримання сиропу. Вживати його по 1 ст.л. 4-6 разів на день протягом 2-3 тижнів.

Із емфіземою, іншими захворюваннями легень упорається цей засіб. Потрібно залити 1 л оливкової олії 100 г соснової живиці, витримати, помішуючи, на киплячій водяній бані до повного її розчинення, процідити, розчинити в теплій олії 1 склянку меду і вживати по 1 ст.л., запиваючи відваром лісової малини (1 ст.л. коріння рослини прокип’ятити 10 хвилин у 300 мл води), тричі на день до закінчення.

Із повагою — К.М.Фриндак, Львівська обл.; e-mail: kateryna-fryndak@ukr.net