Здрастуй, «Бабушка»!

Усе літо хвойні дерева накопичують енергію та силу лісу, перетворюючи їх у живицю — смолянисту рідину, що має чудові цілющі властивості. Її можна заготовлювати з ялини, кедра, ялиці, сосни, загалом, — з будь-якого хвойного дерева, а потім застосовувати для швидкого загоєння опіків, ран, усунення мокнучої екземи та фурункулів, лікування ревматизму, цинги, серцево-судинних захворювань, гіпертонії й атеросклерозу, для зміцнення зубів, ясен і дезінфекції порожнини рота. Існує безліч рецептів лікування живицею, деякими з них, випробуваними успішно на собі та рідних, із задоволенням ділюся.

Для усунення герпесу потрібно 1 частину за об’ємом живиці ретельно перемішати з двома частинами теплої олії, просочити сумішшю вату й прикласти її на 25 хвилин до проблемного місця. Через 3-4 години процедуру повторити.

Фурункул прорве, якщо прикласти до нього на 25-30 хвилин просочений живицею кедра бинт. Зверху прикрити компресним папером і зафіксувати пов’язкою. Наступного дня процедуру, за необхідності, повторити. Ще я з успіхом використовую при фурункулах и абсцесах (нарив) власноручно приготовлену мазь. Змішую довільно на киплячій водяній бані до отримання одноманітної суміші густини домашньої сметани нерафіновану соняшникову олію, коричневе подрібнене господарське мило, топлений несолоний внутрішній свинячий жир, натуральний мед, перетерті до порошку живицю й білий віск, наношу приготовлену мазь рівним шаром на лляну тканину і закріплюю її на ніч на болісному місці.

Трофічна виразка загоїться, якщо прикладати до болісного місця, змінюючи двічі-тричі на день, просочений живицею бинт. При глибокій виразці треба шматочок просоченого бинта згорнути у вигляді гніту і вставити якомога глибше у виразку так, щоб бинт, що залишився, був на поверхні.

Остеохондроз і радикуліт вдасться угамувати, якщо змішати 50 г живиці, по 50 мл горілки й оливкової олії, витримати тиждень у темному місці при кімнатній температурі, а потім часто втирати настоянку в проблемне місце.

Щоб позбутися бронхіту й зупинити прогресування пневмонії (запалення легень), потрібно змішати по 50 г живиці, несолоного якісного вершкового масла й натурального меду, витримати суміш 4 дні при кімнатній температурі, а потім уживати по 1 ч.л. тричі на день до закінчення.

Виразка шлунка й дванадцятипалої кишки зарубцюється, припинить мучити печія, якщо щоразу перед їдою вживати зі шматочком хліба по 3-4 краплі живиці.

При мастопатії потрібно змішати на водяній бані 100 мл олії та 20 г живиці й зробити із сумішшю на ніч на груди компрес. Курс лікування — 10-15 щовечірніх компресів.

Тим, хто страждає від пародонтозу, раджу перемішати з оливковою або рициновою олією до консистенції сметани 3 ч.л. дрібної солі й 1 ч.л. живиці, а потім двічі-тричі на день втирати суміш у ясна. Незабаром вони зміцняться.

Цей засіб прискорює загоєння опіку. Потрібно змішати порівну за об’ємом живицю, топлений свинячий внутрішній жир, олію обліпихи й зробити з сумішшю на 1 годину на болісне місце пов’язку. Виконувати процедуру 3-4 рази на день протягом 3 днів. Потім змішати 2 частини за об’ємом топленого свинячого внутрішнього жиру, по 1 частині олії обліпихи та живиці й двічі на день робити пов’язки з цією сумішшю. Щоразу після їх зняття промокати обпечене місце чистою серветкою.

Накладення на чистій марлі двічі-тричі на день на півгодини у вигляді примочок кедрової живиці за 10 днів позбавляє грибка.

Якщо турбують тахікардія, аритмія чи стенокардія (грудна жаба), потрібно розчинити в 1 дес.л. олії 5 крапель живиці й втерти розчин у ділянку серця. Паралельно проковтнути 5 крапель живиці. Робити так 1-2 рази на день протягом місяця.

Здолати за 2-3 дні застуду й не запущену ангіну допоможе розсмоктування 1 раз на день після їди 1/3 ч.л. соснової живиці.

Оздоровити дихальну систему й швидко впоратися із занепадом сил можна, якщо 1 частину за об’ємом соснової живиці залити в скляному посуді 5 частинами води, витримати 9 днів на сонці, а потім пити по 1 ст.л. — 0,5 склянки настою тричі на день за півгодини до їди. Курс лікування — 2-3 тижні.

Усім, хто захоче заготовити живицю, треба знайти в лісі молоде хвойне дерево, акуратно надсікти ножем одну з товстих гілок біля його основи й зібрати в баночку смолу, що крапає з надрізу. Зберігати її в щільно закритому скляному посуді в темному прохолодному місці. Щоразу перед використанням опускати баночку з живицею, щоб вона стала рідкою, в підігріту до 50-60°С воду.

Із повагою — В.Ф.Бабійчук, Хмельницька обл.