Здрастуй, «Бабушка»!

Своїми порадами хочу допомогти тим, хто страждає від жовчнокам’яної хвороби. Лікування слід починати з очищення шлунково-кишкового тракту. З цією метою треба розчинити в 1 л води 50 г англійської солі (гептагідрату сульфату магнію) й випити розчин ковтками з 17.00 до 19.00. Вранці зробити очисну клізму (у 2 л води розчинити по 1 ч.л. харчової соди та солі або сік 1 середнього розміру лимона й за допомогою кухля Есмарха ввести розчин у пряму кишку). Далі не менше 15 діб голодувати, вживаючи в цей час лише свіжовичавлені овочеві та фруктові соки. Пити по 1-2 л соку на день.

Під час лікування щодня або через день робити вранці очисні клізми й пити трав’яні настої, що пропонуються нижче. Щоразу заїдати їх 1-2 ч.л. меду. Одночасно вживати, чергуючи, два настої. Змінювати їх щомісяця. Курс лікування, залежно від величини каменів, триває від 3 місяців до року.
Ефективно подрібнити й змішати за об’ємом по 5 частин трави чистотілу, полину й буркуну, по 3 частини коріння кульбаби, цикорію, тирличу та валеріани, залити 1 ст.л. суміші склянкою окропу, витримати до охолодження, процідити й пити по 1/4 склянки настою вранці натщесерце та ввечері перед сном. Можна змішати порівну за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, траву рутки, шандри, парила й споришу, листя м’яти перцевої, кору крушини й коріння лепехи, а потім готувати з суміші настій і вживати його так само, як і попередній.

Дуже добре подрібнити й змішати за об’ємом 2 частини кори крушини, 3 частини трави споришу, по 4 частини квіток цмину піскового й ромашки аптечної, залити 1 ст.л. суміші склянкою окропу, витримати до охолодження, процідити й пити по 1/3 склянки настою тричі на день за 30 хвилин до їди.
Непогано змішати порівну за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, коріння кульбаби, кукурудзяні рильця, плоди анісу й коріандру, траву споришу, чистотілу й фіалки триколірної, залити 1 ст.л. суміші склянкою окропу, після охолодження процідити й пити по 1/2 склянки настою тричі на день за 30 хвилин до їди.
Оливкову олію вживають за півгодини до їди 1-3 рази на день протягом 5 тижнів. Починають із 1/2 ч.л. за раз і поступово доводять разову дозу до 1/2 склянки.
Корисно при жовчнокам’яній хворобі залити склянкою молока 4 ст.л. подрібненого на тертці кореня хрону, підігріти молоко з хроном до 800С (не кип’ятити!), настояти 5 хвилин, процідити й випити.

Свіжовичавлений із чорної редьки сік змішують порівну за об’ємом із медом і вживають ковтками протягом дня. Починають з 1/3 склянки на день, поступово довівши добову дозу до склянки. Курс лікування — 2-4 місяці. Цей засіб є допоміжним до основного лікування.

Із повагою — Юлія Сергіївна Батуріна, м. Дніпро