Здрастуй, «Бабушка»!

Пропоную засоби, використовувані для швидкого загоєння ран.

Дуже ефективна така мазь. Потрібно нагріти на слабкому вогні до 70-80°С 250 мл соняшникової олії, помістити в неї 70 г бджолиного воску і, як тільки віск розчиниться, додати потроху, помішуючи, подрібнений жовток круто звареного курячого яйця. Зняти олію з вогню, остудити до 600С, додати в неї 1 флакончик пеніциліну в порошку й ретельно перемішати. Зберігати готову мазь у закритій кришкою скляній баночці в дверцях холодильника. За необхідності змащувати нею болісні місця, а також робити з маззю на рану компреси.

Рана швидко загоїться, якщо 0,5 склянки подрібненого кореня валеріани залити 250 мл річкової води, довести до кипіння, настояти до охолодження, процідити й регулярно робити з настоєм на болісне місце примочки.

Непогано перемішати в емальованому посуді на слабкому вогні до отримання однорідної суміші по 100 г живиці ялини, внутрішнього свинячого жиру й бджолиного воску, охолодити, а потім промити рану вапняною водою (1 ст.л. негашеного вапна розчинити в 1 л води) і накласти на неї пов’язку з приготовленою маззю. Після 3-4 таких пов’язок навіть тяжкі рани починають затягуватися.

Також рана швидко загоїться, якщо проварити 2-3 години в тваринному жирі на киплячій водяній бані м’ясо річкової черепахи, ретельно перетерти його в глиняному посуді, а потім прикладати на лляній тканині до болісного місця.

Загоєнню невеликих ран і заїд сприяє змащування проблемних місць сіркою із вуха.

Із повагою — Богдан Васильович Барна, Запорізька обл.