Здрастуй, «Бабушка»!

Ні для кого не секрет, що з віком багато жінок страждають від нетримання сечі. Не обминула ця неприємність і мене. Своїм досвідом боротьби з нею хочу поділитися.

Лікувалася я довго медпрепаратами, травами, але поліпшення не було. І лише коли паралельно з основним лікуванням почала виконувати спеціальну зарядку, нетримання сечі перестало мене мучити.

Для досягнення успіху робити всі описані нижче вправи потрібно щодня не менше, ніж півроку. Під час лікування прагнути не застуджуватися й не піднімати важкого.


1. Лежачи на спині, протягом 10-20 секунд виконувати піднятими вверх ногами вправу «ножиці».
2. Продовжуючи лежати на спині, кілька разів поперемінно підняти й опустити випрямлені ноги.
3. Не змінюючи початкового положення, сильно напружити м’язи сідниць й одночасно з’єднати стегна випрямлених ніг. Виконати кілька разів.
4. Кілька разів, лежачи на спині, сильно напружити м’язи тазу й низу живота, неначе намагаєтеся утримати позив до сечовипускання або випорожнення.
5. Так само лежачи на спині, напружити одночасно на 5-10 секунд всі м’язи тіла й розслабитися. Повторити кілька разів.
6. Стоячи на носочках, повертати 10-15 секунд ноги так, щоб п’яти то стикалися, то розходилися.
7. Сильно напружити, стоячи, м’язи тазу, низу живота, сідниць і утримувати їх у такому положенні 5-10 секунд. Зробити кілька разів.
8. Сісти на стілець, випрямити спину, стопи із зімкнутими п’ятами й розведеними носками поставити на підлогу, а руками обхопити коліна. Тепер треба коліна зводити, одночасно намагаючись розвести їх руками. Розслабитися й усе повторити. І так 15 разів. Виконувати цю вправу якомога частіше у будь-який час доби.
9. Щоразу при сечовипусканні намагатися 3-4 рази переривати струмінь сечі шляхом сильного напруження м’яза, що замикає сечовивідний канал. Одночасно напружувати м’язи тазу, низу живота й сідниць.


Із повагою — Катерина Григорівна