Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу запропонувати рецепти лікування деяких не досить поширених захворювань.

Підвищений вміст білка в сечі, тобто протеїнурія (альбумінурія) — це поширений урологічний симптом, що свідчить про неполадки в роботі нирок. Для його усунення потрібно змішати 300 г подрібненої цибулі, 200 г кавунового меду, 1 ст.л. подрібненого листя розмарину, залити суміш 0,7 л білого виноградного вина, настояти 20 днів у темному прохолодному місці, періодично збовтуючи, процідити й пити по 50 мл настоянки тричі на день за 30 хвилин до їди. Кавуновий мед (нардек) готують зі свіжоприготовленого соку кавуна. М’якоть подрібнюють, протирають через сито, проціджують сік через 2 шари марлі і ставлять на вогонь. Піну, що з’явилася, знімають, сік знову проціджують, а потім випаровують на повільному вогні, помішуючи. Коли об’єм соку зменшиться в 5-6 разів, перевіряють готовність меду краплею. Нардек завжди рідкий. Зберігають його в скляних банках, зав’язаних чистою тканиною.

При орхоепідідіміті (запалення яєчка та придатка) треба подрібнити й змішати порівну за об’ємом траву льонка, кореневища солодки, листя берези й мучниці, залити 1 ст.л. суміші 2 склянками окропу, витримати 10 хвилин на киплячій водяній бані, настояти 2 години, процідити й пити по півсклянки теплого настою тричі на день за годину до їди. Окрім цього, на ніч робити на область мошонки компрес із листям берези. Заздалегідь обдати його окропом. Листя накласти товстим шаром, прикрити компресним папером, рушником, зафіксувати пов’язкою й залишити до ранку. На наступну ніч робити компрес із 2-3 свіжими листками капусти. Їх потрібно добре відбити дерев’яним товкачиком, накласти на болісне місце, прикрити компресним папером й утеплити. Так чергувати компреси до одужання. Обов’язково вживати тричі на день по 20 крапель 20% настоянки прополісу, розводячи її в 50 мл молока.

Щоб упоратися з недостатністю надниркових залоз, треба подрібнити й змішати 1 ч.л. кореня оману, 1 свічку каштанового цвіту й 10 внутрішніх перегородок волоських горіхів, залити суміш 0,5 л якісної горілки, настояти 10 діб у темному прохолодному місці, а потім уживати по 1 ч.л. настоянки до її закінчення двічі-тричі на день за півгодини до їди. За необхідності через 2-4 тижні лікувальний курс можна повторити.

Цей засіб сприяє поліпшенню стану здоров’я хворих на олігофренію й хворобу Дауна. Потрібно залити 2 склянками окропу 1 ст.л. сухого подрібненого листя татарника, настояти 10 хвилин, процідити, розділити настій на 3 рівні порції й пити по одній тричі на день. Курс лікування — тиждень, після 7 днів перерви повторити. Такі курси з перервами проводити постійно. Настій щодня готувати свіжий.

Будьте здорові.

Із повагою — Анатолій Йосипович Хірілов, Донецька обл.