Здрастуй, «Бабушка»!

Хоч на сторінках газети чистотілу приділялося багато уваги, думаю, не зашкодить ще раз розповісти про цілющу силу цієї рослини.

Досить ефективний світло-оранжевий сік чистотілу. В народі його давно застосовують для очищення тіла від шкірного висипу, бородавок і грибка. Щоб позбутися цих болісних утворень, їх регулярно змащують чистотіловим соком, оминаючи здорову частину шкіри. Використовують свіжий сік рослини й для швидкого загоєння ран, трофічних виразок, а також для усунення стрептодермії. Його наносять рівним шаром на чистий білий папір, чекають, доки сок висохне, а потім папір спалюють і ретельно присипають попелом проблемні місця. Виконують процедуру кілька разів на день. Зберігають попіл у сухій чистій пляшці.

Для вживання всередину раджу використовувати приготовлений із чистотілу квас. Після збору рослини під час цвітіння разом із корінням її очищають від землі, сміття, жовтого листя й сушать у тіні в місці, що добре провітрюється. Потім поміщають в трилітрову банку 3 склянки сухого подрібненого чистотілу, склянку цукру, 1 ст.л. домашньої сметани й заливають банку доверху холодною кип’яченою водою. Ретельно все перемішують, зав’язують шийку банки марлею й ставлять її на 3-4 дні в тепле темне місце. Після закінчення бродіння проціджують і 1 л готового квасу виливають в пластикову літрову пляшку й поміщають її в морозилку. Залишками квасу заливають в банці, в якій він настоювався, макуху, додають ще 2 ст.л. цукру, знову заливають банку доверху холодною кип’яченою водою і залишають в темному теплому місці для бродіння. Готовим процідженим квасом наповнюють ще одну літрову пластикову пляшку й теж кладуть її в морозильну камеру. Коли квас у пляшці повністю замерзне, його залишають при кімнатній температурі до розморожування й ретельно фільтрують через вату. Унікальний лікувальний засіб готовий. Уживають його по 1 ст.л. 4-5 разів на день за 20 хвилин до їди. Це сприяє підвищенню імунітету, усуненню занепаду сил, очищенню від токсинів, шлаків судин і всього організму, приборканню туберкульозу, ревматизму, астми, пневмонії й відновленню здоров’я після пов’язаних із онкозахворюваннням операцій, променевої й хіміотерапії. Оскільки рак — підступне захворювання, в останньому випадку обов’язковий лікарський контроль.

Із повагою — лікар-невропатолог Володимир Васильович Болсун, м. Київ