Здрастуй, «Бабушка»!

Серед безлічі хвороб одне з перших місць займає вегето-судинна дистонія. Ось і хочу ознайомити з народними засобами, що сприяють її приборканню.

Недуга не прогресуватиме, якщо залити склянкою окропу 10-15 г подрібненого коріння валеріани, настояти в герметично закритому посуді до охолодження, процідити й пити по 30 мл настою тричі на день перед їдою.
Можна залити склянкою окропу 10 г трави собачої кропиви, після охолодження процідити й пити по 1/4 склянки настою тричі на день за 30 хвилин до їди.

Корисно при вегето-судинній дистонії пити тричі на день за півгодини до їди по 50 мл свіжовичавленого з плодів чорноплідної горобини соку.

Непогано залити склянкою окропу 6 г трави горицвіту весняного, витримти до охолодження, процідити і вживати по 1 ст.л. настою тричі на день перед їдою.

Сприяє поліпшенню свіжовичавлений із трави собачої кропиви сік. Уживають його по 30-40 крапель 3-4 рази на день.

Ефективно залити склянкою окропу 1 ст.л. сухих подрібнених шишок хмелю, витримати 15 хвилин на киплячій водяній бані, процідити й пити по 1/4 склянки настою тричі на день за півгодини до їди.

Дуже добре залити в емальованому посуді 0,5 л води 1 кавову ложку сухого коріння півонії декоративної, перетертого до порошку, довести до кипіння, прокип’ятити 3-5 хвилин на слабкому вогні, процідити й пити по 1 кавовій чашці теплого відвару тричі на день перед їдою.

Має цілющі властивості кремена. Потрібно 2 ч.л. подрібненого листя рослини залити склянкою окропу, після охолодження процідити і вживати по 1 ст.л. настою 3-4 рази на день.

Не зашкодить залити склянкою окропу 10 г кори верби, настояти півгодини, процідити і вживати по 1 ст.л. настою тричі на день перед їдою.

Ще раджу залити двома склянками окропу 1 ч.л. подрібненого коріння півонії незвичайної, витримати до охолодження, процідити і вживати по 1 ст.л. настою тричі на день за півгодини до їди. Можна тричі на день протягом 10 днів уживати перед їдою по 40 крапель 10% аптечної настоянки півонії незвичайної, розчиняючи її в невеликій кількості води, а наступну десятиденку — по 1 ч.л. 10% аптечної настоянки квіток календули. Лікуватися таким чином протягом 1-2 місяців, кожні 10 днів чергуючи вживання настоянок.

Зупинить розвиток вегето-судинної дистонії глід. Потрібно подрібнити сухими й змішати порівну за об’ємом плоди та квітки рослини, залити 1 ст.л. суміші 3 склянками окропу, настояти 2 години в теплому місці, процідити, макуху віджати й пити по 50 мл настою тричі на день за півгодини до обіду. Непогано залити 100 мл 40° спирту 10 г квіток глоду, витримати 1-2 тижні в темному місці при кімнатній температурі, процідити і вживати по 25 крапель настоянки тричі на день перед їдою. Корисно 1 ст.л. квіток глоду залити склянкою окропу, витримати 15 хвилин на киплячій водяній бані, процідити, довести настій кип’яченою водою до первинного об’єму рідини й пити по півсклянки двічі-тричі на день за 30 хвилин до їди.

Зцілить обліпиха. Треба залити 100 мл 400 спирту 10 г сухих плодів рослини, витримати 1-2 тижні в темному місці при кімнатній температурі, процідити і вживати по 30 крапель настоянки, розчиняючи в невеликій кількості води, тричі на день перед їдою. Можна залити 100 мл 40° спирту 10 г квіток обліпихи, настояти 1-2 тижні, процідити і вживати по 20-25 крапель настоянки, запиваючи водою, тричі на день за півгодини до їди.

Дієве вживання двічі-тричі на день перед їдою по 1 ч.л. аптечної олії обліпихи.

Рекомендується пити тричі на день по 0,5 склянки суміші склянки кип’яченої води й свіжовичавленого з 1 кг ягід калини соку, додаючи в неї за смаком мед.

Із повагою — Галина Іванівна Росолова, Миколаївська обл.