Здрастуй, «Бабушка»!

Вода має велике значення для всього живого на землі, адже вона не лише поїть і годує нас, а й очищає, поновлює сили й забирає все погане. А ще воду здавна використовують для зцілення.

Будь-які захворювання швидше виліковуються, якщо щодня за 20 хвилин до їди випивати по кілька ковтків енергетично зарядженої води. Тільки вода, використовувана для зарядки, обов’язково має бути джерельною. Наповніть нею склянку й помістіть над водою на висоті 2-3 см від її поверхні срібний хрестик, підвішений на білій шовковій нитці чи срібному ланцюжку. Через деякий час він почне розгойдуватися. Сфокусуйте погляд на кінці хрестика й прошепотіть: «Господи! Дозволь мені, рабу (і) Божому (ій — ваше повне ім’я) зцілитися цією водою. Амінь». Вимовляйте ці слова пошепки доти, доки хрестик гойдається. Вода вважається зарядженою, коли він зупиниться.

Велику цілющу силу має свята вода, особливо Водохресна богоявленська, освячена в храмі на Хрещення Господнє 18 або 19 січня. Тому святу воду рекомендується пити під час лікування без обмеження. Ще бажано готувати на ній усі вживані настої та відвари. Посилити дію святої води можна, зібравши в одній срібній посудині воду, освячену в різні свята. Робити це протягом кількох років. Обов’язково перед уживанням читати молитву на прийняття святої води й просвірки: «Господи Боже мій, да буде дар Твой святий: просфора і свята Твоя вода во оставлєніє грєхов моїх, в просвєщєніє ума моєго, во укрєплєніє душевних і тєлєсних сил моїх, во здравіє души і тєла моєго, в покорєніє страстєй і немощей моїх по бєзпрєдєльному милосердію Твоєму молитвами Пречистия Твоєя Матері и всєх святих Твоїх. Амінь».

Уживаючи таким чином щодня без обмеження святу воду, зумієте здолати кропив’янку й очистити жовчний міхур від невеликих каменів.

Виразка шлунка зарубцюється, якщо тричі на день пити по склянці святої води й щоранку після їди вживати на кінчику ножа освячену в церкві сіль.

Із варикозним розширенням вен вдасться розпрощатися, якщо обмивати болісні місця святою водою й одночасно, хрестячись, читати молитву: «Да воскресне Бог, і расточаться вразі Єго, і да бєжат от ліца Єго ненавидящії Єго. Яко ісчєзає дим, да ісчєзнут; яко таєт воск от ліца огня, тако да погибнуть бєси от ліца любящих Бога і знаменующихся хресним знаменієм, і в веселії глаголющих: радуйся, Пречесний і Животворящий Хресте Господень, прогоняяй бєси силою на тебе пропятаго Господа нашего Іісуса Христа, во ад сшедшаго і поправшаго силу діаволю, і даровавшаго нам тебе Хрест Свой Чесний на прогнаніє всякаго супостата. О, Пречесний і Животворящий Хресте Господень! Помогай мі со Святою Госпожею Дівою Богородицею і со всєми святими во вєкі. Амінь».

Для приборкання головного болю достатньо прикласти на кілька хвилин до голови лляну тканину, змочену Водохресною або освяченою в інші свята водою.

У віці 3-8 років дитина може страждати від дитячого скорбуту (барлова хвороба). Проявляється недуга сильним болем у кінцівках, кровоточи­вістю ясен, а іноді навіть шкіри, пере­ломами і надломами в кістках внаслідок дріб’язкових причин. Щоб зупинити розвиток захворювання, потрібно вранці після пробудження та ввечері перед сном обмивати все тіло дитини святою водою, а також тричі на день давати їй пити по 20-30 мл цієї води, читаючи при цьому Псалом 50-й: «Помилуй мя, Боже, по вєліцей милості Твоїй, і по множеству щедрот Твоїх очисти беззаконіє моє. Наіпаче омий мя от беззаконія моєго, и от гріха моєго очисти мя. Яко беззаконія моя аз знаю і гріх мой предо мною єсть вину. Тебе Єдиному согрєших, і лукавая пред Тобою сотворих, яко да оправдишися во словесех Твоїх і побєдіши, внєгда судити Ти. Се бо, в беззаконіїх зачат єсмь, і во гресєх роди мя мати моя. Се бо, істину возлюбил єсі, бєзвєстная і тайная премудрості Твоєя явіл мі єсі. Окропиши мя іссопом, і очищуся, омиєши мя, і паче сніга убілюся. Слуху моєму даси радость і вєсєліє, возрадуються кості смиренния. Отврати лице Твоє от грєх моїх, і вся беззаконія моя очисти. Серце чисто созижді во мнє, Боже, і дух прав обнови во утробє моєй. Не отвержи мене от ліца Твоєго, і Духа Твоєго Святаго не отими от мене. Воздаждь мі радость спасєнія Твоєго, і Духом Владичним утверди мя. Научу беззаконния путьом Твоїм, і нечестивії к Тєбє обратяться. Ізбави мя от кровєй, Боже, Боже спасєняя моєго, возрадується язик мой правдє Твоєй. Господи, устнє мої отвєрзєши, і уста моя возвєстят хвалу Твою. Яко аще би восхотєл єсі жертви, дал бих убо, всесожженія не благоволіши. Жертва Богу дух сокрушен, серце сокрушенно і смиренно Бог не унічіжит. Ублажи, Господі, благоволєнієм Твоїм Сіона, і да созиждуться стєни Ієрусалімскія. Тогда благоволіши жертву правди, возношеніє і всесожегаємая, тогда возложат на олтарь Твой тєльци», молитви «Отче Наш»: «Отче наш, Іже єсі на нєбєсєх! Да святітся імя Твоє, да пріідєт Царствіє Твоє, да будет воля Твоя, яко на нєбєсі і на землі. Хлєб наш насущный даждь нам днєсь; і оставі нам долгі наша, якоже і ми оставляєм должніком нашим; і нє ввєді нас во іскушеніє, но ізбаві нас от лукаваго» і «Богородице Діво, радуйся»: «Богородице Діво, радуйcя, Благодатная Маріє, Господь з Тобою: благословенна Ти в жо­нах, і благословен плод чрева Твоєго, яко Спаса родила єсі душ наших».

Щоденне протирання проблемного місця свіжою дубовою корою, розмоченою у святій воді, позбавляє зобу.

Гемофілія не буде прогресувати, якщо пропустити через м’ясорубку разом із лушпайками 150-200 г свіжого арахісу, рясно окропити отриману масу святою водою, розділити на 3 рівні частини і вживати по одній тричі на день перед їдою.

Для усунення лімфаденіту (запалення лімфовузлів) потрібно вранці та ввечері обмивати болісні місця святою водою, читаючи при цьому молитву «Отче Наш», а потім накладати на них у вигляді компресу шматок сукна, ретельно намиленого темним господарським милом. Прикривати зверху вовняною хусткою й фіксувати пов’язкою.

Тим, хто страждає від онкозахворювань, розсіяного склерозу, паралічу й інших тяжких хвороб, значно поліпшити стан здоров’я допоможе обливання вранці холодною водою. Відро води з-під крану або з криниці виливають на голову, все тіло й відразу укутуються великим рушником чи простирадлом. Через хвилину-дві, не витираючись, одягаються. Коли мине півроку-рік, краще влітку, щоб тіло довше залишалося відкритим, укутування рушником після обливання припинити. Перед обливанням тіло має бути теплим, тому виконувати цю процедуру краще відразу вранці після пробудження або після зарядки. Обов’язково обливатися холодною водою, оминаючи голову, після купання. Це сприяє зміцненню організму. Чим холодніша вода, якою обливаєтеся, тим краще. Літнім людям, тим, хто страждає від недокрів’я й тим, у кого організм ослаблений, починати з обливання теплою водою. Водою кімнатної температури починають обливати з місяця новонароджених. Корисне обливання холодною водою колін. Спочатку виконують процедуру 1 хвилину, поступово збільшуючи її тривалість до 2-3 хвилин. Як тільки виникає можливість, ходіть по 2-3 хвилини босоніж у холодній воді, по мокрих траві та каменях. Відразу холод неначе обпікає ступні, але поступово це відчуття минає. Тим, хто страждає від підвищеної пітливості ніг, перш ніж ходити босоніж, треба позбутися цієї проблеми.

Оніміння і біль кінцівок перестануть мучити, якщо двічі-тричі на тиждень одночасно занурювати ноги по коліна у відро з холодною водою, яке стоїть на підлозі, а руки по лікті у відро з водою, яке стоїть на маленькому стільчику. Тримати кінцівки у воді 3-5 хвилин.

Величезну кількість хвороб лікують ваннами. Однією з найефективніших ванн при лікуванні артриту, артрозу, коксартрозу, остеохондрозу, остеопорозу й усіляких суглобових хворбах вважається соляна ванна. При цих захворюваннях треба розчинити у ванні з температурою води 38°С пачку солі й полежати в цьому розчині 15 хвилин. Випускати воду після закінчення процедури поступово, уявляючи, що разом з нею витікають усі проблеми. Не обполіскуватись, а просто витертися насухо й швидше лягти в ліжко. Приймати такі ванни двічі-тричі на тиждень.

При ревматизмі, артриті, паралічі дуже добре залити в відрі доверху водою 1 кг вербових гілок, довести до кипіння, прокип’ятити 1 годину на слабкому вогні, процідити відвар у ванну з температурою води 38°С і полежати в ній 20 хвилин. Курс лікування — 9 щоденних ванн, починати його з початку місяця уповні. Непогано помістити в бавовняний мішечок по 150 г листя й квіток черемхи, кори дуба, вільхи, верби білої й осики, зав’язати й залити все в п’ятилітровій каструлі доверху водою. Протомити 1 годину після закипання на слабкому вогні, вилити відвар разом із мішечком у ванну з температурою води 36-38°С і полежати в ній 10 хвилин. Приймати такі ванни щодня протягом 10 днів. Непогано при ревматизмі, подагрі й порушенні обміну речовин залити 3 л окропу 100 г трави хвоща, настояти 1 годину, процідити настій у ванну з гарячою водою й полежати в ній 15-30 хвилин. Курс лікування — 10-15 щоденних ванн. Упоратися з суглобовим ревматизмом і занепадом сил можна, якщо подрібнити й змішати порівну за об’ємом кору червоної горобини, траву материнки, чебрецю, м’яти й гіркого полину, залити склянку суміші 2 л окропу, прокип’ятити 2-3 хвилини, настояти 5 хвилин, процідити настій у ванну з гарячою водою й полежати в ній 15-30 хвилин. Для поліпшення стану здоров’я достатньо 10-15 таких щоденних ванн.

Відкладення солей у суглобах та хребті позбавлять березові ванни. Треба 1 кг гілок берези з листям прокип’ятити 10 хвилин в 5 л води, настояти 10-12 годин, процідити настій у ванну з температурою води 37°С й полежати в ній, залежно від самопочуття, від 15 до 45 хвилин. Робити так щодня протягом 15 днів, зробити на 1 місяць перерву, а після неї повторити лікувальний курс. Паралельно пити двічі на день за 30 хвилин до їди по 0,5 склянки молочної сироватки з петрушкою (1 кг подрібненого кореня петрушки й 3 подрібнених без шкірки та насіння лимони перемішати з 3 л сироватки). Щоразу перед уживанням її збовтувати, а вживану порцію підігрівати. Потрібно 10 днів сироватку пити, робити десятиденну перерву, потім знову 10 днів її вживати, після 20 днів перерви знову 10 днів пити цілющий засіб, а далі вживати його протягом 10 днів лише через 2 місяці.

Нормалізувати вагу при ожирінні вдасться, якщо щовечора розчиняти у ванні з гарячою водою 125 г харчової соди, 150 г морської солі, трохи аптечного лавандового спирту й лежати 20-30 хвилин у цьому розчині. Після цього витертися насухо, відразу в ліжко, добре укутатися й спати так до ранку. Можна ретельно подрібнити сухими у фарфоровій ступці й перемішати по 100 г кореня валеріани, шишок хмелю, листя кропиви дводомної й меліси, залити 2 ст.л. з верхом суміші 400 мл окропу, настояти 25 хвилин, процідити настій у ванну з температурою води 36-38°С і полежати в ній 20-30 хвилин. Приймати такі ванни теж перед сном.

Якщо регулярно розчиняти у ванні з теплою водою по 50 мл гліцерину й лежати в ній 20 хвилин, то незабаром шкіра розгладиться від зморшок.

Тим, хто страждає від гіпертонії або має проблеми з серцем, треба приймати ванни з обережністю.

Ще можна уникнути багатьох проблем зі здоров’ям, якщо не пити воду або іншу рідину за 15 хвилин до їди, а також відразу після вживання їжі. Під час їди можна випивати невеликими ковтками трохи теплої води. Будь-яку рідину можна пити не раніше, ніж через 30 хвилин після їди, якщо їжа була крохмальною — не раніше, ніж через 2 години, а якщо білковою — через 4 години. Водопровідна вода для пиття не годиться. Корисно пити воду, що настоювалася на кремнії (30 г кремнію настояти ніч в
1 л води, а потім випити настій невеликими порціями протягом дня).

Із повагою — Катерина Миколаївна Фриндак, Львівська обл.; e-mail: kateryna-fryndak@ukr.net