Здрастуй, «Бабушка»!

Вирішила поділитися досвідом боротьби із зубним болем. Нинішнього року, за 4 дні до мого дня народження, раптом почав турбувати запломбований зуб. Щоб приборкати біль, вирішила звернутися з молитвою до священномученика Антипи, єпископа Пергама Асійського, оскільки зазвичай йому моляться при зубному болю. Стала на коліна й хрестячись, молилася: «Архієрею Божий, священномучениче Антипо, услиши мя, грішну (аго) рабу (а) твою (го — ім’я), в час сей, в оньже тебе молєніє приношу, і помолися о мнє грєшной (ом) ко Господу Богу об отпущєнії гріхов моїх, і нєстєрпімия і нєутєшимая зубния болєзні ізбави мя молитвами, святе, твоїми. Амінь».

Повторила молитву кілька разів і незабаром зуб занімів, але неприємне відчуття залишилося. Продовжуючи молитися священномученику Антипі, я розчинила в склянці теплої води 8 крапель йоду, по 1 ч.л. соди та солі й стала полоскати розчином рот, затримуючи його біля хворого зуба. Зуб перестав турбувати, а ось підборіддя із щелепою почало боліти. Оскільки це сталося безпосередньо перед днем народження, вирішила терміново проконсультуватися зі стоматологом.

На прийом потрапила до хорошого лікаря. Він оглянув мою щелепу, зробив рентген хворого зуба і за його результатами вирішив зуб видаляти. Під час видалення той лопнув, але, слава Богу, все обійшлося, хоча до вечора я пролежала в ліжку.

Чоловік так за мене хвилювався, що до вечора у нього підвищилася температура, піднявся тиск і почалася блювота. Мене теж нудило після уколів. Щоб упоратися з нудотою та блювотою, ми вирішили попити чай із м’ятою. Заливали 1 ч.л. трави склянкою окропу, настоювали 30 хвилин, проціджували й випивали настій. Випили по 2-3 склянки, й наше самопочуття значно поліпшилося.

Чоловікові нормалізувати тиск допоміг сольовий розчин. Я розчинила в 250 мл води, підігрітої до 600С, 2 ч.л. солі, змочила в розчині лляну тканину, склала її в 4 шари й наклала чоловікові на лоб. Приблизно через годину тиск у нього нормалізувався.

Вранці ми знову попили чай із м’яти, а на святковому столі у нас красувався пісний овочевий суп. Такого дня народження в мене ще ніколи не було. Але слава Богу за все! Страшно навіть подумати, що могло статися, якби я ще кілька днів не зверталася до стоматолога, адже в місці хворого зуба назбиралося багато гною…

Тож, добрі люди, будьте пильні й уважні при зубному болю, бережіть себе, й нехай оберігає вас Господь!

Із повагою — Валентина Іванівна Середа, м. Запоріжжя