Здрастуй, «Бабушка»!

Усі знають, що основна вимога успішного позбавлення тяги до алкоголю — це бажання са­мого п’яниці влитися в дружні ряди непитущих та прихильників здо­рового способу життя. А якщо цьо­го бажання немає? Нічого страш­ного, звільнити від п’яного чаду можна і без його згоди. А допоможе в цьому копитняк європейський.

Хоча традиційно склалася думка, що пияцтво — суто чоловіча «доблесть», на жаль, останнім часом все частіше піддаються алкогольній залежності й представниці слабкої статі. У жінок тяга до спиртного розвивається значно швидше, ніж у чоловіків, і впоратися з пияцтвом їм набагато важче.

Щоб позбавити любителя чи любительку «закласти за комір» від алкоголізму й повернути в сім’ю спокій, треба залити в емальованому посуді двома склянками холодної води 2 ст.л. подрібненого коріння й кореневищ копитняка європейського, довести до кипіння й проварити 30 хвилин під кришкою на слабкому вогні. Відразу зняти каструлю з плити, процідити її вміст і коріння викинути, а отриманий відвар розділити на 4 рівні частини. Давати пити алкоголікові по одній 4 рази на день за годину до їди. Незабаром у нього виникне стійка відраза до спиртного. Можна залити в емальованому посуді склянкою води 1 ст.л. подрібненого кореня копитняка, довести до кипіння, проварити 1-2 хвилини на слабкому вогні, зняти каструлю з плити й залишити на 1 годину настоюватися. Після цього процідити, коріння викинути й поставити відвар на зберігання в холодильник. Зберігати його не довше 3-4 днів. Щодня в 200 мл горілки додавати по 1 ст.л. відвару й давати пити цю горілку п’яниці. Через деякий час після того як він вип’є зілля, у нього почнеться блювота. Після кількох таких процедур у алкоголіка виникне стійка відраза до спиртного.

Із повагою — Лілія Володимирівна Кононенко, Харківська обл.