Здрастуй, дорога «Бабушка»!

Давно читаю сайт, багато рецептів із успіхом застосовую до себе, а ще зрідка ділюся на сторінках сайту своїми знаннями. Цього разу адресую їх тим, хто страждає від такої тяжкої соціальної недуги, як алкоголізм. Здавна в народній медицині для лікування пияцтва застосовують копитняк європейський (копитець, копитки, підорішник, прочитан). Про те, як за допомогою цієї рослини здолати алкоголізм, я й хочу розповісти.

Ефективно залити 200 мл окропу 5 г подрібнених кореневищ копитняку, витримати до охолодження, процідити, розчинити 1 ст.л. настою в 100 мл горілки й дати її випити хворому на алкоголізм. Це спричинить виникнення у нього неприємної блювоти. Наступного дня процедуру повторити. Таким чином лікуватися до виникнення у п’яниці стійкої відрази до спиртного.

Болгарська медицина рекомендує при лікуванні алкоголізму змішати 1 ч.л. подрібненого листя копитняку з 2 ч.л. зеленого біляплідника волоського горіха, потім 1 ч.л. суміші залити 4 л натурального виноградного вина, настояти 2 тижні й давати п’яниці по 1 склянці настоянки 1-2 рази на день перед їдою. Викликана таким чином у п’яниці блювота мимоволі асоціюється у нього з випиванням вина. Надалі лише один вигляд будь-якого спиртного викликатиме у цієї людини відразу.

Дуже добре 2 ст.л. подрібненого коріння копитняку залити в емальованому посуді двома склянками холодної води, довести до кипіння, проварити 30 хвилин під кришкою на слабкому вогні, зняти каструлю з плити, процідити її вміст і макуху викинути, а відвар розділити на 4 рівні частини й давати алкоголікові по 1 частині 4 рази на день за 30 хвилин до їди. Бажано, щоб паралельно з відваром копитняку п’яниця вживав уранці натщесерце та ввечері перед сном по 1/2 ч.л. аптечної настоянки лимонника, але можна обійтися й без неї. Поступово регулярне вживання відвару спричинить виникнення у хворого на алкоголізм стійкої відрази до спиртного.

Ще можна залити в емальованому посуді склянкою води 1 ст.л. подрібненого кореня копитняку, довести до кипіння й прокип’ятити 10 хвилин на слабкому вогні. Зняти каструлю з відваром із плити, укутати й залишити на 30 хвилин настоюватися. Після цього процідити, розчинити 1 ст.л. відвару в 100 мл горілки й дати її випити хворому на алкоголізм. Це викличе у нього блювоту й стійку відразу до спиртного.

Ось і все, що я хотіла порекомендувати. Користуйтеся описаними вище засобами і, дай Боже, щоб вони повернули рідній вам людині радість тверезого життя.

Із повагою — Лілія Володимирівна Кононенко, Харківська обл.