Здрастуй, «Бабушка»!

В давнину клен символізував добре дерево. Його саджали поряд із домом на щастя. Вважалося, що він допомагає віднайти рівновагу й спокій. А ще клен із успіхом використовують у цілительстві. З найбільш простими та ефективними народними рецептами лікування кленом хочу ознайомити.

Для оздоровлен­ня дихальної системи потрібно зали­ти в емальованому посуді склянкою холодної води 1 ст.л. су­хого подрібненого листя клена, витримати півгодини на кип­лячій водяній бані, настояти 45 хвилин, процідити, макуху від­жати, довести настій кип’яченою водою до первинного об’є­му рідини і вживати по 2 ст.л. 4-5 разів на день за 20 хвилин до їди протягом 2-3 тижнів. Якщо пити настій перед їдою у такій самій дозі двічі-тричі на день, можна оздоровити нирки.

Стоматит припинить мучити, якщо 1 ст.л. сухого подрібненого листя та насіння клена, взятих порівну, залити склянкою води, довести до кипіння, прокип’ятити півгодини, настояти до кімнатної температури, процідити, довести настій кип’яченою водою до первинного об’єму рідини й часто полоскати ним рот.

Добре при стоматиті, ГРЗ, герпесі, пневмонії (запалення легень), хворобах нирок і дихальної системи листя й насіння клена подрібнити, змішати порівну за об’ємом, потім 1 ст.л. суміші залити в емальованому посуді склянкою гарячої води, витримати 30 хвилин під кришкою на киплячій водяній бані, настояти 45 хвилин, процідити через 2-3 шари марлі, макуху віджати, довести настій кип’яченою водою до первинного об’єму рідини і вживати по 2 ст.л. 4-5 разів на день за 20 хвилин до їди. Лікуватися таким чином до стабільного поліпшення стану здоров’я.

Швидкому загоєнню ран сприяє накладення на них свіжого, подрібненого до кашки кленового листя. Закріплювати його бинтом. Щодня пов’язку змінювати.

Цей засіб позбавить суглобового болю. Потрібно 270 штук жовтих кленових листків, що впали на траву, обмити, висушити, не ламаючи, й акуратно скласти. Потім щодня заливати в емальованому посуді двома склянками холодної води по 3 листки, доводити до кипіння (не кип’ятити!), після охолоджування проціджувати й пити по 0,5 склянки настою тричі на день за 15 хвилин до їди. Курс лікування — 1 місяць, після 2 тижнів перерви повторити. Провести з перервами 3 таких курси.

Вгамувати біль в області печінки й селезінки допоможе накладення на проблемне місце у вигляді припарок відварених в оцті листя й молодих пагонів клена.

Випорожнення при діареї (пронос) нормалізується, якщо залити в емальованому посуді склянкою води 12 г подрібненої кори клена, довести до кипіння, проварити 5 хвилин на слабкому вогні, настояти 1 годину, процідити й пити по 1/4-1/3 склянки настою тричі на день.

При ниркових коліках, хворобах сечового міхура, застуді й бронхіті потрібно подрібнити й змішати 1 ч.л. насіння, 1 ст.л. кори та 2 ст.л. листя клена, залити суміш 250 мл окропу, витримати 1 годину на киплячій водяній бані, процідити й пити по 50 мл настою 4 рази на день протягом 7-10 днів.

Тим, хто страждає від жовтяниці, нирковокам’яної хвороби, цинги, раджу залити склянкою окропу 1 ст.л. свіжого або сухого подрібненого листя клена, витримати півгодини, не доводячи до кипіння, на дуже слабкому вогні, процідити й пити після охолодження по 1/4 склянки настою 3-4 рази на день. Курс лікування — 2-3 тижні.

Якщо пропустити в червні через м’ясорубку свіже молоде кленове листя, вичавити з отриманої маси сік, на кожні 70 мл соку додати по 30 мл 96° медичного спирту, законсервувати, а потім уживати по 5-10 крапель цілющого засобу тричі на день перед їдою протягом 3-4 тижнів, удасться здолати імпотенцію й простатит.

Особливих протипоказань клен не має, але вагітним потрібно бути гранично обережними при вживанні ліків із нього, оскільки рослина містить алкалоїди, що посилюють скорочення мускулатури матки.

Із повагою — Ю.С.Батуріна, м. Дніпро