Здрастуй, «Бабушка»!

Ось уже кілька років не розлучаюся з тобою, прагнучи в міру можливостей ділитися на сторінках твоїх видань своїми досвідом та знаннями.

При нервовому виснаженні й безсонні потрібно залити в термосі 0,5 л киплячої води 2 ст.л. сухих подрібнених квіток первоцвіту весняного, настояти 1-2 години, процідити й пити по 0,5 склянки настою тричі на день за півгодини до їди. Курс лікування — 2-3 тижні.

Із ангіною вдасться швидко розпрощатися, якщо розчинити в 1 л якісного гарячого пива 1 склянку свіжовичавленого з листя деревію соку й пити по 1 склянці цілющого засобу тричі на день перед їдою. Щоразу після його вживання тепло укутуватися.

Для усунення запальних захворювань шлунково-кишкового тракту потрібно залити 10 частинами за об’ємом киплячої води 1 частину сухих подрібнених квіток та листя мальви лісової, витримати до охолодження, процідити й пити по 1/4 склянки настою 3-4 рази на день. Курс лікування — 10-15 днів.

Панарицій (волос), що утворився на пальці, зникне, якщо залити 200 мл якісного виноградного вина 10 г сухого подрібненого коріння лопуха, довести до кипіння, прокип’ятити 1-2 хвилини, а потім потримати в терпимо гарячому вині до його охолодження проблемний палець. Виконувати процедуру кілька разів на день.

Швидкому вигнанню глистів-гостриць сприяє пижмо. Треба сухі квіти рослини перетерти до порошку і вживати його на кінчику ножа, заїдаючи невеликою кількістю меду, двічі на день протягом 3-4 днів. Після тижневої перерви лікування повторити. Оскільки пижмо отруйне, ні в якому разі не перевищувати рекомендованого дозування.

Голос при його втраті незабаром повернеться, якщо змішати порівну за об’ємом теплу кип’ячену воду й свіжовичавлений із три-, п’ятирічного алое сік, а потім ретельно полоскати сумішшю рот і горло вранці після пробудження та ввечері перед сном.

Щоб позбутися стригучого лишаю, потрібно кілька разів на день натирати проблемне місце розрізаними навпіл родзинками. Курс лікування — не довше 5-6 днів.

Із повагою — Наталія Григорівна Мороз, Полтавська обл.