Здрастуй, «Бабушка»!

Цього разу хочу поділитися дієвими народними засобами приборкування люмбаго (простріл).

Різкий прострілюючий біль у попереку може застати зненацька будь-яку людину. Можна спробувати приборкати напад люмбаго повисівши на дверях, повертаючи при цьому поперек вправо-вліво. Якщо не допоможе, потрібно лягти в ліжко й 2-3 години спокійно полежати. На ніч прийняти гарячу ванну або поставити на область попереку сухі медичні банки.

Можна при прострілі змочити в аптечній настоянці валеріани марлю, накласти її на болісне місце й утеплити. Тримати компрес, скільки зможете витерпіти. Робити такі компреси 3 дні поспіль. Дуже добре допомагає перцевий пластир. Його приклеюють на поперек і залишають на кілька днів. Ефективно подрібнити до кашки свіжий корінь хрону, нанести кашку рівним шаром на поперек, прикрити зверху поліетиленом і зафіксувати компрес бинтом. Не знімати його якомога довше. Зняти, якщо буде дуже пекти. За необхідності наступного дня процедуру повторити. Впорається з люмбаго і такий засіб: потрібно покласти на компресний папір шар туго замішаного житнього тіста, прикрити його марлею, складеною в 2 шари, й прикласти тістом до попереку. Зверху накласти шар вати і зафіксувати компрес бинтом. Бажано тримати його 1 годину, але при нестерпній печії, щоб уникнути опіку, можна зняти трохи раніше. Тісто, що залишилося на тілі після зняття компресу, ні в якому разі не змивати водою, а просто обережно стерти ватою. Замість компресів можна при прострілі розтирати поперек до появи почервоніння й відчуття тепла в місці втирання очищеним скипидаром.

Сприяє приборканню люмбаго, артриту, ішіасу (запалення сідничного нерва) та неврастенії цілюща ванна. Потрібно залити 2 л води 1 кг подрібненої вівсяної соломи, довести до кипіння, прокип’ятити півгодини, процідити відвар у ванну з температурою води 37°С і полежати в ній 25 хвилин. Приймати такі ванни двічі-тричі на тиждень. Курс лікування — 15-20 ванн.

Із повагою — Анатолій Йосипович Хірілов, Донецька обл.