Здрастуй, «Бабушка»!

Поспішаю поділитися рецептами деяких цілющих мазей.

Ця мазь упорається із суглобовим болем, коростою й педикульозом (воші). Треба змішати ввечері 500 г свинячого внутрішнього жиру, по 150 г подрібненого листя багна звичайного й коріння чемериці, протомити суміш ніч у духовці, а вранці процідити. Зберігати приготовлену мазь у скляному посуді в холодильнику. За необхідності обробляти нею проблемні місця й робити з маззю на них компреси.

Мазь, приготовлена з кори в’яза гладкого, сприяє швидкому загоєнню опіків і приборканню суглобового ревматизму. Потрібно 4 ч.л. подрібненої кори в’яза залити 200 мл окропу, витримати на досить слабкому вогні до википання половини об’єму рідини, після охолодження процідити й перемішати отриманий відвар порівну за об’ємом із домашнім вершковим маслом або вазеліном. Зберігати мазь у холодильнику. При опіку кілька разів на день змащувати нею обпечені місця, а при ревматизмі робити з нею на хворі суглоби компреси.

Із маститом, пухлинами суглобів, викликаних ревматизмом, наривами відмінно впорається мазь, приготовлена з 1 частини за об’ємом дуже густого відвару листя й квіток буркуну та 4 частин домашнього вершкового масла чи вазеліну. Із нею роблять часто на проблемні місця компреси.

При екземі потрібно натуральний мед ретельно перемішати з перетертим сухим до порошку корінням кульбаби й ретельно обробити приготовленою маззю проблемне місце. Через годину змити її теплою молочною сироваткою. Виконувати процедуру 3-4 рази на день до повного очищення тіла.

Компреси з маззю, приготовленою з суміші взятих порівну за об’ємом свіжого стовченого до кашки коріння живокосту й розігрітого на водяній бані свинячого внутрішнього жиру прискорюють загоєння перелому й зупиняють розвиток туберкульозу кісток. Роблять їх на болісні місця на 1-2 години кілька разів на день.

Із повагою — Наталія Григорівна Мороз, Полтавська обл.