Здрастуй, «Бабушка»!

Знову пропоную рецепти деяких цілющих мазей.

Від опіку навіть сліду не залишиться, якщо прокип’ятити 5 хвилин у 200 мл води 40 г кори дуба, після охолодження 1 частину за об’ємом процідженого густого відвару ретельно перемішати з 4 частинами домашнього вершкового масла чи вазеліну, а потім регулярно обробляти приготовленою маззю обпечені місця.

При педикульозі (воші) потрібно перетерти сухими до порошку й змішати 1 ст.л. кореня чемериці й 1 ч.л. насіння дуднику, потім 1 частину за об’ємом суміші перемішати з 4 частинами несолоного внутрішнього свинячого жиру й втерти отриману мазь на ніч у шкіру голови. Вранці волосся ретельно розчесати густим гребінцем й вимити. Курс лікування — 5 днів, після двотижневої перерви повторити.

Мазь, приготовлена з гадючника в’язолистого, сприяє приборканню ревматизму, подагри, а також швидкому загоєнню укусу змії й собаки. Треба 1 частину за об’ємом перетертого до порошку коріння рослини ретельно перемішати з 5 частинами натурального вершкового масла, а потім регулярно робити з приготовленою маззю на проблемні місця компреси.

Тим, хто страждає від облисіння (алопеція), відновити волосяний покрив допоможе такий засіб. Потрібно 15 г подрібненого коріння лопуха залити 200 мл води, довести до кипіння, проварити на слабкому вогні до википання половини об’єму рідини, витримати до охолодження, процідити й ретельно перемішати отриманий відвар у керамічному посуді з такою самою кількістю за об’ємом внутрішнього свинячого жиру. Закрити посуд кришкою, замазати її тістом, щоб не було щілин, і витримати 3-4 години в гарячій духовці. Коли приготовлена в посуді мазь охолоне, кілька разів на день ретельно втирати її в місця облисіння. Через 3-4 тижні на них з’явиться легенький пушок, а потім — і волосся.

Вугрів не стане, якщо 1 частину за об’ємом вичавленого зі свіжого листя малини соку ретельно перемішати з 4 частинами вазеліну й 3-4 рази на день змащувати отриманою маззю проблемні місця.

Із повагою — Наталія Григорівна Мороз, Полтавська обл.