Здрастуй, «Бабушка»!

Цього разу свої поради та рекомендації адресую жінкам, котрі страждають від мастопатії.

Щоб здолати недугу, перше, що їм необхідно зробити, — це значно зменшити в раціоні кількість тваринних жирів і кухонної солі, а також повністю відмовитися від уживання, кави, шоколаду, чорного чаю й усіх напоїв, що містять хоча б трохи у своєму складі алкоголю. Бажано вживати якомога більше цілісних зерен, овочів і квасолі.

Мастопатія припинить мучити, якщо подрібнити й змішати по 1 ст.л. листя омели білої, шишок хмелю, квіток календули, трави деревію й чистотілу, по 2 ст.л. плодів шипшини та березового гриба чаги, залити 1 ст.л. суміші двома склянками окропу, настояти 6 годин, процідити і вживати по 2 ст.л. настою тричі на день за 30 хвилин до їди. Ще потрібно змішати 200 г меду, по 200 мл горілки, свіжовичавлених соків буряка, моркви та чорної редьки, збовтати суміш дерев’яною ложкою до повного розчинення меду і вживати по 2 ст.л. тричі на день за півгодини до їди. Зберігати суміш у холодильнику. Курс лікування — 2 місяці. Щотижня вживання настою й суміші чергувати. Окрім цього, треба змішати 2 ст.л. подрібненого на тертці червоного буряка й 1 ст.л. меду, нанести суміш на тонкий лист капусти і прикласти на 1-2 години у вигляді компресу до хворих грудей. Робити такі компреси двічі-тричі на день протягом 10-14 днів.

З успіхом застосовують при мастопатії чорну бузину. Потрібно стерилізовану трилітрову банку заповнити шарами завтовшки в 4-5 см свіжими ягодами чорної бузини та цукру, залишивши зверху вільний простір заввишки 4-6 см, зав’язати шийку банки марлею (нічим іншим!) і залишити в теплому місці на 6-8 днів. Після цього вміст посуду перекласти в стерильні півлітрові банки, закрити їх капроновими кришками й поставити на зберігання в холодильник. Уживати цілющий засіб по 1-2 ст.л. вранці та ввечері перед їдою протягом 2 тижнів. Після 20 днів перерви повторити лікувальний курс. Такими курсами з перервами лікуватися до закінчення приготовлених ліків.

Із повагою — Юлія Сергіївна Батуріна, м. Дніпро