Здрастуй, «Бабушка»!

Як офіційна, так і народна медицина здавна використовує для профілактики й лікування різних захворювань листя евкаліпта. Застосовувала їх із успіхом для зцілення себе, рідних, знайомих і моя покійна бабуся, та й мене евкаліпт часто виручає. Рецептами бабусі й своїм досвідом оздоровлення листям евкаліпта із задоволенням ділюся.

При ангіні потрібно 100 г листя евкаліпта залити 1 л окропу, настояти до кімнатної температури, процідити й 4-5 разів на день полоскати настоєм горло. Курс лікування — 5-7 днів.

Рани швидко загояться, якщо робити зі згаданим вище засобом на болісні місця примочки, змінюючи їх у міру висихання.

Для нормалізації випорожнення при діареї (пронос) треба 15 г евкаліптового листя залити 1 л окропу, після охолодження процідити й пити по 20 мл настою 4 рази на день.

Геморой припинить мучити, якщо 300 г подрібненого листя евкаліпта залити 1 л окропу, настояти 10-15 хвилин і робити на ніч із теплим листям на гемороїдальні ґулі компреси.

Щоб упоратися із суглобовим ревматизмом і радикулітом, потрібно 100 г евкаліптового листя залити 0,5 л горілки, витримати 3-4 дні в темному місці при кімнатній температурі, а потім кілька разів на день утирати настоянку насухо в болісні місця. Щоразу перед використанням її збовтувати.

Тіло очиститься від екземи, якщо 50 г евкаліптового листя залити 1 л окропу, витримати до охолодження, процідити й часто протирати настоєм проблемні місця.

Виразка шлунка й дванадцятипалої кишки зарубцюється, якщо 20 г листя евкаліпта залити 1 л окропу, витримати до охолодження, процідити й пити по 50 мл настою 6 разів на день за півгодини до їди протягом 2-3 тижнів.

Я дуже люблю походи, але є одна проблема — у мене плоскостопість, і якщо багато находишся, то буває, що від болю неможливо ступити ногою. І тут мені на допомогу приходить евкаліпт. Я заливаю ввечері в тазу 2 л не занадто гарячої води 10 ст.л. сухого листя евкаліпта, опускаю в таз ноги і не виймаю їх до охолодження настою. Після цього лягаю спати й спокійно сплю до ранку.

Із повагою — Даниїл Головань, м. Київ