Здрастуй, «Бабушка»!

Нещодавно в тісному сімейному колі ми відсвяткували шістдесятиріччя мого чоловіка. Це була субота, а в неділю вранці ми, як завжди, зібралися до церкви.
За ніч випало багато снігу, дорогу замело, але ми понадіялися проїхати по ній потихеньку на своїй «Таврії».

Незабаром виїхали за село й тут почав накрапати дощик. Це призвело до того, що лобове скло моментально обмерзло й машину занесло у величезний сніговий замет. Спробували з нього вибратися, та не змогли… Раптом у салоні почувся різкий запах бензину. Ми вийшли всі з машини, нас було четверо, і чоловік відкрив капот, щоб виявити причину появи бензинового запаху. Тільки він це зробив, як із-під капота приблизно на 1,5 м вверх вирвався стовп полум’я. Ми заціпеніли, оскільки в кіно часто доводилося бачити, як горять та вибухають машини. На трасі порожньо, сніг мете, дме сильний вітер, кругом степ, а тут таке сталося реально, з нами!..

Першими оговталися від стресу, звичайно, чоловіки. Вони, не гаючи часу, стали гасити полум’я снігом, а я насамперед тричі перехрестила вогонь. Після цього полум’я трохи вщухло і я приєдналася до чоловіків. Кидаю голими руками сніг і без кінця повторюю молитву «Господи, помилуй!».

Дуже злякалася за життя всіх нас, у голові раз у раз виникала страшна думка: «А раптом рвоне, що від нас залишиться?» І тут із грудей самі собою вирвалися слова: «Пресвята Богородице, врятуй нас!» І вогонь, слава Богу, вщух.

Раптом бачимо, із села виїхала машина. Коли вона під’їхала до нас, ми побачили, що це наші сусіди. Вони зупинилися й поцікавилися, що з нами сталося. Довідавшись подробиці, миттю передумали кудись їхати. Сусіди допомогли нам відбуксирувати машину додому, а вдома я швидко накрила на стіл і запросила всіх погрітися. Коли люди розійшлися, подякувала Господу за все і прочитала Акафіст Пресвятій Богородиці на честь її ікони «Неопалима Купина».

Після всіх цих потрясінь ми довго не могли дійти до тями і я, перебуваючи під враженням від події, підібрала кілька рецептів, що сприяють виходу зі стресових ситуацій. Тепер хочу поділитися ними з читачами «Бабушки». Сподіваюся, що мої рекомендації допоможуть людям, котрі перенесли стрес, благополучно позбутися його наслідків.

Непогано після нервового потрясіння прийняти ванну з насиченим відваром хвої. Полежати у ванні 20-40 хвилин, а потім вийти з неї, випити 200 мл теплої води, в якій розчинено 1-2 ч.л. меду, й лягти в ліжко. Можна замість медової води прийняти 3-4 краплі аптечної настоянки валеріани або валеріану в капсулах. Приймати ванни щовечора протягом кількох днів.

Ефективно протягом 10-30 днів пити, як заспокійливий засіб, сік буряка, змішаний порівну за об’ємом із медом. Вживати щодня по 100-200 мл цього напою. Буряковий сік після віджимання повинен 2 години постояти в холодильнику.

Часто наслідком стресу є нестерпний головний біль. Його позбавить натискання кінчиками пальців на артерії, що проходять в скронях. Натискати сильно протягом 10-15 секунд, а потім пальці різко прибрати. Можна при головному болю, спровокованому стресом, розбити в склянку 1 сире куряче яйце, ретельно його перемішати й залити, не припиняючи помішувати, 200 мл гарячого молока. Випити розчин ковтками протягом доби. Пити його, постійно готуючи свіжий, кілька днів.

Біль у шлунку, що виник внаслідок стресу, вгамує меліса. Треба 2 ст.л. трави залити 500 мл окропу, витримати 20-30 хвилин під кришкою на киплячій водяній бані, настояти 10 хвилин, процідити й пити по 70 мл настою тричі на день.

Нехай оберігає всіх Господь!

Із повагою — Валентина Іванівна Середа, м. Запоріжжя