Здрастуй, «Бабушка»!

Багато років готую, а потім застосовую при лікуванні хвороб цілющі мазі. З деякими із них хочу ознайомити.

Маззю, приготовленою на основі вовчих ягід звичайних (вовче лико) приборкують суглобовий ревматизм і невралгію. Кора та плоди рослини отруйні, тому заготовлювати їх треба в рукавичках, а після використання з лікувальною метою щоразу ретельно мити руки з милом. Спочатку треба 1 г подрібненої кори вовчих ягід залити 64 мл медичного спирту і витримати 10 днів у темному місці при кімнатній температурі. Після цього процідити й перемішати 5 частин за об’ємом настоянки з 10 частинами домашнього вершкового масла. З готовою маззю робити на болісні місця компреси. Зберігати її в холодильнику. Хоч вовче лико й отруйне, приготовлену з його кори настоянку успішно застосовують для усунення паралічу язика (набрати настоянки в рот, потримати 5-6 хвилин, а потім виплюнути).

При пролежнях потрібно 7 частин за об’ємом якісного вершкового масла ретельно перемішати з 2 частинами подрібненої кори дуба, 1 частиною подрібнених бруньок чорної тополі й витримати 12 годин у теплому місці. Після цього довести суміш на слабкому вогні до кипіння, процідити, макуху віджати й після охолодження обробляти приготовленою маззю проблемні місця. Зберігати її в чистій сухій банці.

Тіло очиститься від білих плям вітиліго, перестане мучити подагра, якщо 1 частину за об’ємом перетертої до порошку ряски ретельно перемішати з 4 частинами внутрішнього свинячого жиру, а потім утирати мазь в проблемні місця й робити з нею компреси.

Із повагою — Наталія Григорівна Мороз, Полтавська обл.