Здрастуй, «Бабушка»!

Оскільки в спеку люди п’ють багато досить охолоджених напоїв — це часто провокує виникнення бронхіту. І якщо хворобу вчасно не здолати, може розвинутися її хронічна форма.
Небезпечне захворювання тим, що воно негативно впливає на всі органи. Наслідком бронхіту можуть бути хронічна дихальна недостатність, пневмонія, астма й навіть онкологічні недуги.

Про виникнення хвороби свідчить постійний кашель, при якому відділяється, іноді навіть із домішкою крові, мокрота, відчуваються біль і тяжкість у грудях, дихання утруднюється, турбують хрипи, пітливість вночі та після фізичних навантажень, часто до 37-37,50 підвищується температура тіла.

Щоб лікування бронхіту було успішним, треба щодня робити в домі вологе прибирання й регулярно провітрювати всі приміщення. Можна поставити в узголів’ї ліжка хворого відро з водою. Це допоможе створити прийнятний мікроклімат. Тому, хто курить, потрібно хоча б на час лікування відмовитися від цієї поганої звички. Корисно щодня ходити на короткі відстані. Жирного та смаженого їсти якомога менше. Протягом дня потрібно випивати 2,5-2 л рідини, включаючи воду, краще кремнієву чи настояну на шунгіті, чай із лимоном, малиновим варенням, липовим чи буркуновим медом і компот із черешень.

Прискорює боротьбу з бронхітом собача шерсть. Її треба розкласти рівним шаром на шматку щільної бавовняної тканини, накрити зверху другим шматком матерії, зашити краї, прикріпити до них мотузочки й закріпити на грудях хворого. Не знімати цей нагрудник ні вдень, ні вночі до одужання.
Ефективно вижати через марлю з подрібненої чорної редьки сік, ретельно перемішати його порівну за об’ємом із медом і вживати по 2 ст.л. суміші 4 рази на день перед їдою.

Якщо бронхіт ускладнився задишкою, залийте 2 л молока 1/2 склянки очищених зерен вівса, протоміть 2 години в духовці на слабкому вогні, процідіть і випивайте на ніч по склянці відвару. Через 2 тижні задишка мине.

Посилює кровотік у легені й покращує виведення з бронхів мокроти масаж із ведмедячим жиром. Спочатку виконувати його легкими погладжувальними рухами грудей з боків, починаючи від нижнього ребра вверх до пахв. Поступово збільшувати силу натиску. Виконувати масаж по 5-10 хвилин кілька разів на день.

Із повагою — Володимир Федорович Бабійчук, Хмельницька обл.