Здрастуй, «Бабушка»!

Нещодавно виїхали з братом у степ на Миколаївщині й на березі Південного Бугу побачили чагарники вовконога європейського. Кущі рослини були вищі людського зросту, хоча в нечисленних травниках, де згадується вовконіг, говориться, що він виростає лише до 1 метра. В народній медицині цій рослині приділяють невиправдано мало уваги, а шкода.

Зустрічається вовконіг на всій території України. Улюблені місця його проростання — по берегах річок, у глибоких ярах й на заболочених місцевостях. Квітує він із липня по жовтень. Рослину збирають у період цвітіння. Лікувальні властивості вовконога визначаються наявністю в його складі лікопину, гіркоти, цілющих смол, кавової та урсулової кислот. Із усіх цих речовин лікопин найбільш досліджений. Зазвичай, основним джерелом ликопину вважають помідори, але тим і чудовий вовконіг, що в ньому, окрім цієї речовини, присутні інші з’єднання, що робить рослину унікальною.

Дуже цілющий сік вовконога. Щоб його приготувати, свіжу квітучу рослину пропускають через м’ясорубку і вичавлюють із отриманої маси сік. Його отримують мало, але тим він і цінніший. Для збереження сік змішують із горілкою (250 мл горілки на 750 мл соку) або порівну за вагою з медом і консервують. Зберігають при температурі 0-10°С протягом 2 років.
Оскільки ликопин сприяє розщепленню жирів, тим, хто страждає від ожиріння, раджу подрібнити й змішати порівну за об’ємом кукурудзяні рильця, кору крушини, плоди жостеру, траву вовконога, хвоща й остудника, цвіт чорної бузини, липи й гадючника, залити 1,5 ст.л. суміші 0,5 л окропу, витримати до охолодження, процідити, розчинити в настої 1-2 ст.л. соку вовконога й випити половину розчину вранці натщесерце, а половину — ввечері перед сном. Лікуватися таким чином, щодня готуючи свіжий цілющий засіб, до нормалізації ваги.

Вживають сік вовконога при захворюваннях щитовидної залози. Треба 1 ч.л. соку й 2-3 ч.л. меду розчинити в склянці зеленого чи чорного чаю й випити розчин перед їдою. Пити його, постійно готуючи свіжий, двічі-тричі на день протягом 3 місяців.

Сік вовконога зупиняє розвиток атеросклерозу, приборкує ішемічну хворобу серця, аритмію, тахікардію й стенокардію (грудна жаба). Вживають його по 30-50 крапель, розчиняючи в 30 мл води, 3-5 разів на день за півгодини до їди. Перш ніж ковтати, 2-3 хвилини тримають ліки в роті. Через 2-3 дні дозу можна збільшити до 50-70 крапель за раз.

Наше життя насичене стресами, неврозами, психозами й депресіями. Для нормалізації душевного стану досить вжити 1-2 ч.л. соку вовконога. Пити його, незалежно від їди, до поліпшення.

При маткових кровотечах уживають сік вовконога в дозі 2 ст.л. соку на склянку води. Випивають склянку отриманого розчину за 2-3 рази перед їдою. Наступного дня, якщо кровотеча не припинилася, дозу слід подвоїти, додавши соки кропиви, грициків, деревію, черемхи та софори. Прискоренню зупинки будь-якої кровотечі, й маткової теж, сприяє вживання препаратів кальцію: хлористий кальцій вживають із молоком по 1 ст.л. 4 рази на день, глюконат чи лактат кальцію — по 2 пігулки 4 рази на день. Природно, слід обов’язково звернутися до лікаря, оскільки кровотеча — це не жарт.

Із повагою — Олександр Васильович Печеневський, м. Миколаїв