Здрастуй, «Бабушка»!

Невтомно захоплююся народною медициною. Багато засобів із успіхом застосовувала до себе і, збагачуючись знаннями, періодично ними ділюся.

Припинить мучити жовчнокам’яна хвороба, оздоровляться нирки й печінка, якщо пропустити через м’ясорубку всю свіжу рослину перстача гусячого, вичавити з отриманої маси сік і вживати його по 1 ч.л. тричі на день за 20 хвилин до їди. Курс лікування — 10-15 днів.

Для усунення при вагітності раннього токсикозу треба залити 200 мл води 20 г ісландського моху, довести до кипіння, прокип’ятити 10 хвилин на слабкому вогні, після охолодження процідити й пити по 1/4 склянки відвару тричі на день за 20 хвилин до їди.

Тим, хто страждає від циститу й пієліту, раджу залити склянкою води кімнатної температури 10 г листя мучниці, довести до кипіння, прокип’ятити 25-30 хвилин, процідити й пити по 100 мл теплого відвару тричі на день у проміжках між їдою. Незабаром забудете про свої проблеми.

При гіпотонії треба подрібнити сухими й змішати за об’ємом 2 частини трави звіробою, по 3 частини листя кропиви й плодів глоду, по 4 частини коріння родіоли рожевої й заманихи, 5 частин плодів шипшини, залити 2 ст.л. суміші в емальованому посуді 0,5 л окропу, настояти, укутавши, 10 годин, потім довести настій до кипіння, прокип’ятити рівно 2 хвилини, витримати при кімнатній температурі до охолодження, процідити й пити по 100 мл тричі на день через годину після їди. Курс лікування — 10 днів, після десятиденної перерви повторити. Лікуватися такими курсами з перервами до нормалізації тиску.

Щоб упоратися з гострим гіперацидним гастритом, колітом та виразкою шлунка, потрібно змішати за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, по 1 частині трави чистотілу й коріння оману, по 2 частини листя м’яти перцевої та квіток ромашки, залити 1 ст.л. суміші в емальованому посуді 200 мл води, довести до кипіння, прокип’ятити 5 хвилин на слабкому вогні, процідити після охолодження й випити відвар. Готувати та пити його двічі-тричі на день за півгодини до їди протягом 2-3 тижнів.

Із повагою — Т.П.Середюк, м. Вінниця