Здрастуй, «Бабушка»!

Оскільки багато людей скаржаться на шум у вухах та голові, вирішила детальніше розглянути цю проблему.

Часто причиною шуму у вухах та голові бувають сірчані пробки, тому треба звернутися до отоларинголога і, якщо вони є, відразу їх видалити. Якщо лікар нічого не виявить, значить, треба шукати інші причини, що провокують виникнення цього неприємного явища.

При шумі гіпертонічному і пов’язаному з хворобами серця характерна пульсація у вухах в ритмі серцевого биття. Іноді, окрім цього, турбують мигтіння мушок перед очима, головний і серцевий біль.

Нерідко шум у вухах виникає при шийному остеохондрозі. У цьому випадку він буває таким, що шарудить, або схожий на тонкий, нав’язливий, досить осоружний дзвін на межі чутності. При спробі повернути голову шум супроводжується хрускітом і клацанням у шиї. Часто турбує головний біль.

З’являється шум у вухах та голові й при атеросклерозі. На додаток холодіють кінцівки, погіршується пам’ять, підвищуються дратівливість і стомлюваність.

Одна із найнеприємніших причин шуму у вухах — розсіяний склероз. Дзвін у вухах при цьому захворюванні буває як інтенсивним, так і не дуже, наростаючим або ледве чутним. Супроводжується запамороченням, порушенням координації рухів, відчуттям повзання по тілу «мурашок», нетриманням сечі й іншими подібними симптомами.

Найнебезпечніша причина шуму у вухах — невринома, доброякісна пухлина слухового нерва. Довгий час вона розвивається безсимптомно, а коли починає здавлювати нервові закінчення, з’являються біль, дзвін або шум у вухах, часткова втрата слуху, запаморочення, відчуття поколювання шкіри обличчя та порушення руху кінцівок.

У літніх людей шум у вухах може супроводжуватися сильним вушним болем, болем в області лоба або над вилицями, запамороченням, раптовою втратою слуху, змінами серцевого ритму, прискореним диханням, нудотою, блювотою, нестійкістю при ходьбі, труднощами з розрізненням звуків мови та галюцинаціями.

За відсутності серйозних захворювань, що викликають шум у вухах і голові, можна для його усунення застосувати засоби нетрадиційної медицини. А щоб вони подіяли, обов’язково кинути курити, відмовитися від уживання алкоголю, «Аспірину» та напоїв із кофеїном.

Дуже добре створити навколо себе за допомогою радіоприймача слабкий шумовий фон, щоб музика та мова з радіо були ледве чутні, й зосередитися на читанні або роботі.

Корисно виконувати вправи, що покращують кровопостачання органів слуху. Виконувати їх по 5-10 хвилин 1-2 рази на день.

1. Час від часу із зусиллям ковтати слину так, щоб відчувати у вухах «хрускіт», або ж із зусиллям широко розкривати рот, різко й часто замружувати очі.

2. Закрити долонями вуха, поклавши пальці на потилицю, натиснути середніми пальцями на вказівні й 24 рази легенько постукати ними по потиличній частині. При цьому долоні повинні залишатися щільно притиснутими до вушних раковин.

3. Намацати на маківці невелику западину й протягом хвилини натискати на неї подушечкою середнього пальця. Після цього хвилину натискати подушечками великих пальців обох рук на точки, розташовані в скроневих западинах на відстані 1 см від зовнішнього краю брів. Так і чергувати натискання.

Якщо шум у вухах та голові супроводжується зниженням слуху, рекомендується вживати тричі на день до поліпшення стану здоров’я по 2-3 краплі аптечної настоянки гінкго білоба. Оскільки настоянка має протипоказання, щоб собі не нашкодити, треба перед уживанням цілющого засобу порадитися з лікарем.

Можна залити 2 ст.л. 30% аптечної настоянки прополісу 3 подрібнених до кашки великих зубчики часнику, витримати 5 днів у темному місці при кімнатній температурі, процідити й двічі на день розтирати настоянкою область за вухами.

Ефективно при шумі у вухах та голові залити 0,5 л медичного спирту 300 г подрібненого часнику, настояти 3 тижні в темному місці при кімнатній температурі, процідити і вживати по 20 крапель настоянки, розчиняючи в 0,5 склянки теплого молока, тричі на день. Курс лікування — 3 місяці, після тижневої перерви повторити.

Непогано подрібнити сухими й змішати по 100 г березових бруньок, трави звіробою, квіток ромашки та безсмерток, залити ввечері 1 ст.л. суміші 0,5 л окропу, настояти 20 хвилин, процідити, макуху віджати, розчинити в настої 1 ч.л. натурального меду й випити на ніч. Курс лікування — до закінчення приготовленого трав’яного збору. Зберігати його в темному місці при кімнатній температурі в щільно закритій скляній банці.

Не зашкодить розвести наполовину теплою кип’яченою водою свіжовичавлений із червоного буряка сік й двічі-тричі на день закапувати в кожне вухо по 3-4 краплі приготовленого розчину. Також поліпшення настане, якщо вирізати в середині цибулини ямку, заповнити її насінням кмину, запекти в духовці, після охолодження вичавити з цибулі сік і закапувати його по 2-3 краплі в кожне вухо двічі-тричі на день. Ще потрібно вживати тричі на день за 30 хвилин до їди по 3-4 ст.л. суміші свіжовичавлених соків червоного буряка й журавлини, взятих порівну за об’ємом.

Із повагою — Валентина Миколаївна Іванова, м. Запоріжжя