Здрастуй, «Бабушка»!

Свої чергові поради та рекомендації адресую тим, хто страждає від гіпертонії — тривалого підвищення артеріального тиску.

М’яко і легко знижує тиск при гіпертонії сік плодів чорноплідної горобини (аронія). П’ють його по 50 мл двічі-тричі на день протягом місяця. Після десятиденної перерви лікувальний курс за необхідності повторити.

Ефективно двічі-тричі на день пити за 20 хвилин до їди по одній склянці бурякового соку, відстояного годину-півтори після віджимання.

Відмінно лікують гіпертонію валеріаною. Потрібно залити в емальованому посуді 200 мл окропу 10 г коріння рослини, прокип’ятити 20 хвилин на слабкому вогні, настояти 2 години, процідити і вживати по 1 ст.л. відвару 3-4 рази на день. Можна 10 г коріння валеріани залити 200 мл холодної кип’яченої води, настояти 8 годин, потім довести настій до кипіння, процідити і вживати по 1 ст.л. тричі на день перед їдою. Корисні помірно теплі ванни з валеріаною (0,5 кг кореня рослини залити 10 л води, довести до кипіння, прокип’ятити 25-30 хвилин, процідити відвар у ванну з температурою води 36°С й полежати в ній 15-20 хвилин). Приймати такі ванни через день

Обов’язково при лікуванні гіпертонії згаданими вище засобами стежити за рівнем тиску.

Із повагою — Тетяна Петрівна Середюк, м. Вінниця