Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу ознайомити з методами невідкладної допомоги, що дозволяють швидко привести до тями того, хто переніс інсульт або серцевий напад.

Якщо у когось з ваших близьких стався інсульт, не панікуйте, не переміщайте потерпілого, а постарайтеся посадити його зручніше й зробити йому якнайшвидше голкою від шприца, звичайною або шпилькою кровопускання.

Спочатку голку треба трохи потримати над вогнем, а потім проколоти нею хворому кінчики всіх 10 пальців рук. Ніяких конкретних акупунктурних точок немає, просто зробіть уколи в 1 мм від нігтя. Вколіть так, щоб пішла кров. Якщо вона не почала крапати, стисніть проколений палець і видавіть крапельки крові. Через кілька хвилин після того як всі 10 пальців почнуть кровоточити, потерпілий опритомніє. Якщо йому викривило рот, потягніть його за вуха так, щоб вони почервоніли, а потім вколіть по 2 рази мочку кожного вуха. Коли з кожної мочки вийде по 2 краплі крові, рот набуде нормальної форми. Почекайте, доки стан потерпілого нормалізується, і відвезіть його на перевірку й подальшу реабілітацію в лікарню. Незабаром він одужає і від наслідків інсульту не залишиться ніяких слідів.

Тепер підкажу, як не допустити серцевого нападу, а якщо він стався, впоратися з ним протягом хвилини.

Як тільки з’явився сильний тиснучий пекучий біль за грудиною, а під рукою немає ні «Валідолу», ні «Нітрогліцерину», не зневіряйтеся, запобігти інфаркту вам допоможе мелений кайєнський перець (перець чілі — можна придбати в супермаркеті). Треба додати в склянку води 1 ч.л. цього перцю, добре збовтати й відразу випити розчин. Якщо ж серцевий напад все-таки стався і потерпілий втратив свідомість, потрібно крапнути йому під язик 2 краплі екстракту кайєнського перцю (застосовується в косметології).

Спосіб зупинки серцевого нападу, згаданий вище, є актом першої медичної допомоги. Після його застосування бажано пройти медичне обстеження.

Із повагою — В’ячеслав Володимирович Варнавський, м. Київ