Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу запропонувати кілька методів приборкання вушного болю.

Швидко угамувати біль у вухах з прострілами допоможуть мигдалева, горіхова олії та олія беладони. Для цього достатньо закапати в кожне вухо по 2-3 краплі будь-якої з цих олій, підігрітих до температури тіла.

Непогано справляються з вушним болем аптечні настоянки меліси лікарської і навколоплідників волоського горіха. Їх закапують у слуховий прохід теплими по 6-8 крапель.

Вуха перестануть боліти, якщо розчинити в 100-150 мл теплої кип’яченої води 0,2 г муміє й двічі-тричі на день протягом 3-4 днів закапувати в кожне вухо по 2 краплі приготовленого розчину.

Теплу олію лаванди з успіхом застосовують для усунення вушного болю у маленьких дітей. її закапують в кожне вухо по 3-4 краплі 3-4 рази на день. Ще можна залити 100 мл горілки 15 штук плодів ялівцю, витримати 7 днів у темному місці при кімнатній температурі, процідити, а потім вставити в хворе вухо змочений в настоянці ватний тампон. Змінювати його кожні 2 години.

Дуже добре при болю у вухах одну частину за об’ємом березових бруньок залити двома частинами горілки, витримати 7-10 днів у темному місці при кімнатній температурі, процідити, потім змочити ввечері в настоянці шматочок вати, трохи віджати її, щоб не крапало, і вставити у вухо. Укутати голову теплим шарфом і спати так до ранку. Зазвичай достатньо однієї такої процедури, щоб вуха перестали боліти.

Вушний біль припинить мучити, якщо вставити в хворе вухо листочок герані. Змінювати його 3-4 рази на день.

Ефективно подрібнити й змішати порівну за об’ємом квітки календули, листя подорожника, річні пагони чорниці, траву буркуну й хвоща польового, залити 2 ст.л. суміші ввечері у термосі 0,5 л окропу, настояти ніч, а вранці процідити й пити по 1/3-1/4 склянки настою тричі на день. Окрім цього, 1 раз на день вводити в слуховий прохід на 30-60 хвилин змочений у настої ватний тампон. Незабаром вуха перестануть боліти. Можна змішати порівну за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, листя брусниці, коріння дягелю, квітки ромашки, шишки хмелю, траву кропиви й м’яти, а потім готувати із суміші настій і лікуватися ним так само, як описано в попередньому рецепті. Таким же чином приборкують вушний біль настоєм, приготовленим аналогічно з суміші взятих порівну за об’ємом плодів анісу, коріння лопуха, квіток ромашки, річних пагонів чорниці, трави гірчака пташиного (спориш) й звіробою. З успіхом використовують в лікуванні суміш коріння кульбаби, листя подорожника й евкаліпта, трави лаванди, деревію й чистотілу. Всі рослини заздалегідь подрібнюють, змішують порівну за об’ємом, а потім готують із суміші настій і лікуються ним так само, як описано вище. Непогано подрібнити й змішати порівну за об’ємом квітки календули, річні пагони чорниці, коріння алтеї й півонії незвичайної, траву гірчака перцевого й м’яти, потім 2 ст.л. суміші заливати ввечері в термосі 0,5 л окропу, витримувати ніч, а вранці проціджувати й пити по 1/3-1/4 склянки настою тричі на день. Також 1 раз на день вводити в хворе вухо на 30-60 хвилин ватну турундочку, змочену в цьому настої.

Цей засіб упорається з гнійним отитом. Треба залити у фарфоровий чайник 250 мл вичавленого з кислого винограду соку, витримати на слабкому вогні, доки сік не загусне, а потім зняти чайник із плити. Після охолодження ретельно перемішати загуслий сік із 0,5 кг рідкого меду, трохи підігріти й 3-4 рази на день закапувати в кожне вухо по 5-6 крапель теплої суміші. Курс лікування — 7-10 днів. Гарний ефект дає промивання вуха при хронічному гнійному середньому отиті теплою горілкою. Виконувати процедуру щоранку протягом трьох днів. Не варто забувати при отиті й про пиття великої кількості рідини. Корисно готувати, як чай, і пити в необмеженій кількості, настої липового цвіту, квіток ромашки і листя кропиви дводомної.

Із повагою — Юлія Сергіївна Батуріна, м. Дніпро