Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу розповісти про цілющі властивості залізняку колючого.

Ця багаторічна трав’яниста рослина сімейства губоцвітних заввишки 30-60 см, має потужний корінь. Стебло залізняку прямостояче, до верху розгалужується, чотиригранне, по гранях покрите притиснутими волосками, листя — супротивне, на коротких черешках, нижнє — пірястонарізне, по краях крупнозубчате, середнє — трироздільне з нерівно-нарізними долями з тупуватими зубцями, а верхнє листя — сидяче, довгасте, нарізно-городчате, суцільнокрайнє. Квіти залізняку зібрані в довгі колосовидні суцвіття, вгорі — у велику, рідку мітелку, плоди — довгасто-лінійні, двогранно-випуклі, зморшкуваті бурі або коричневі горішки. Цвіте залізняк у червні-липні, а плодоносить у серпні-вересні. Росте в степу й на кам’янистих схилах. Використовують при лікуванні траву, зібрану під час цвітіння.

Настій залізняку сприяє значному звуженню судин, нормалізує підвищену й знижену кислотність шлункового соку, позбавляє печії, зупиняє прогресування хронічного гастриту, виліковує бронхіт, пневмонію (запалення легень), анемію (недокрів’я), водянку й малярію. Треба 2-4 ст.л. подрібненої трави рослини залити 400 мл окропу, витримати до охолодження, процідити й пити по 0,5 склянки настою тричі на день. Можна вживати з лікувальною метою настоянку залізняку (10 г подрібненої трави залити 100 мл горілки, настояти 8-10 днів у темному місці при кімнатній температурі, процідити й уживати по 1 ст.л. настоянки тричі на день). Курс лікування настоєм та настоянкою — від 3 тижнів до 2 місяців.

Якщо траву залізняку протомити в невеликій кількості води до утворення густої маси, процідити відвар, розвести порівну за об’ємом молоком і пити теплим по склянці, додаючи за смаком цукор, тричі на день, то вдасться впоратися з туберкульозом легень.

Ванни з насиченим відваром залізняку, а також примочки й компреси з цим відваром або з настоянкою залізняку позбавляють набряклості, геморою, судом, екземи, грибка на ногах, дерматиту, а також прискорюють загоєння ран, трофічних виразок і тріщин на п’ятах.

Довіртеся залізняку, він вас, запевняю, не підведе.

Із повагою — Петро Данилович Якубов, Кіровоградська обл.